Foto: Dienas Grāmata/No privātā arhīva
Nupat publicēts rakstnieces Noras Ikstenas jaunākais darbs – romāns "Jōna", portālu "Delfi" informē izdevniecības "Dienas Grāmata" pārstāve Ieva Grabe.

"Mēs nereti sakām – dzīvot ar joni. Skaisti, plaši, ar prieku un vērienu," stāsta Nora Ikstena. "Tomēr līdzās neredzama, itin bieži tikko manāma, bet citreiz gluži acu priekšā materializējoties, plīvo kāda acumirklī pat vārdā nenosaucama sajūta. Es to iedēvēju par jōnu."

"Kas ir šī jōna?" jautā rakstniece. "Vai tā vada? Vai ir iespējams izvēlēties: ļauties tai vai neļauties? Ko darīt, kad dzīve, kuru tu dzīvo, vairs it kā nemaz nav tava un viss, kas iepriekš šķitis nereāls, kļūst biedējoši reāls? Ūdeņu milzis Valis un sauszemes gājējs Jona, katrs sava iekšējā dzinuļa vadīts, dodas cauri jōnas miglai, un dzīvei jākļūst par mākslu – mākslu izdzīvot."

Grāmatas "Jōna" mākslinieks ir Jānis Esītis.

Nora Ikstena ir viena no starptautiski zināmākajām mūsdienu latviešu literātēm. Karjeras laikā rakstījusi romānus, īsprozu, biogrāfijas un esejas, kā arī strādājusi vairākos laikrakstos, saņēmusi vairākus nozīmīgus Latvijas un starptautiska mēroga apbalvojumus. Rakstnieces populārākais darbs ir romāns "Mātes piens", kas pirmo izdevumu piedzīvoja 2015. gadā. Kopš tā laika romāns tulkots angļu, krievu, itāļu, ungāru, lietuviešu, igauņu un citās valodās. Šoruden pie skatītājiem nonāks pēc romāna motīviem tapusi filma, ko veido režisore Ināra Kolmane.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!