Foto: LETA

Lieldienas Rīgā šogad notiks vairāki kultūras un izklaides pasākumi, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

No otrdienas, 26. marta, līdz 7. aprīlim katru dienu, izņemot pirmdienas, no pulksten 10 līdz 18 "Rīgas Jūgendstila centrā" būs skatāma izstāde "Jūgendstila Lieldienas". Izstādē būs apskatāmi Lieldienu tematikai veltīti rotājumi un 20. gadsimta sākuma priekšmeti no muzeja krājuma. Apmeklējumam būs derīga ieejas biļete muzejā.

Trešdien, 27. martā, pulksten 18 VEF Kultūras pils Lielajā zālē notiks koncerts "Putnu māte putnus sauca" vokālās studijas "Knīpas un knauķi" dziedātāju izpildījumā, piedaloties arī Ilgai Reizniecei, Laimai Jansonei un Andrim Gruntem. Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

28. martā, 29. martā un 30. martā no pulksten 11.30 līdz 13.30 un no pulksten 15 līdz 17 Rīgas porcelāna muzejā notiks radošā darbnīca "Lieldienas". Tajā iecerēts izzinošs priekšlasījums par Latvijā ražotiem porcelāna izstrādājumiem, kas asociējas ar Lieldienām, porcelāna šķīvju dekorēšana Lieldienu tematikā ar virsglazūras krāsām.

Dalībai darbnīcā īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem no sešu gadu vecuma, jaunieši, seniori, cilvēki ar kustību traucējumiem. Lai piedalītos šajos pasākumos, nepieciešams iepriekš pieteikties.

29. martā no pulksten 16 līdz 17 kultūras centra "Mazā ģilde" Lielajā zālē notiks Lielās Piektdienas koncerts "Kontemplācija". Tajā piedalīsies Dita Krenberga (flauta) un Dārta Tisenkopfa-Muselli (arfa).

Savukārt pulksten 17 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" būs klausāms koncerts "Ilona Bagele Lieldienās". Tajā piedalīsies Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells) un Ilona Bagele (mecosoprāns).

Piektdien no pulksten 19 līdz 20.20 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs Lielās Piektdienas koncerts. Tajā piedalīsies orķestris "Rīga" un Rīgas Saksofonu kvartets. Ieeja bez maksas

30. martā, Klusajā sestdienā, pulksten 12 kultūras centra "Imanta" Mazajā zālē notiks izrāde bērniem "Koklītes ceļojums". Izrādē aktieris Edgars Lipors monoizrādē pasakas formā iepazīstinās bērnus ar dažādiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem.

Savukārt pulksten 15 Rīgas Lutera baznīcā, Torņakalnā, būs klausāms koncerts "Bahs. Jāņa pasija", kurā piedalīsies Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Vidzemes kamerorķestris, mākslinieciskais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, Aija Veismane (soprāns), Sniedze Kaņepe (alts), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Matīss Pēteris Circenis (baritons), Artūrs Švarcbahs (bass), Gertruda Jerjomenko (ērģeļpozitīvs).

Viens no centrālajiem svētku piedāvājumiem būs iespēja ikvienam rīdziniekam izšūpoties īpaši Lieldienu laikam izvietotajās "Saules šūpotnēs" 31. martā un 1.aprīlī no pulksten 11 līdz 20 Doma laukumā, Rātslaukumā, Līvu laukumā, Bastejkalnā, Ziemeļblāzmas parkā, kā arī pie kultūras centriem "Imanta" un "Iļģuciems".

Doma laukumā visus priecēs īpaši šiem svētkiem tapušie 14 jaunie vides mākslas dizaina objekti - "Doma gaiļi".

Savukārt svētdien, 31. martā, pulksten 12 kultūras centra "Imanta" pagalmā lieli un mazi aicināti svinēt Pārdaugavas Lieldienas. Svētku programmā - sadziedāšanās un rotaļas kopā ar folkloras kopām "Ogas" un "Savieši", olu krāsošana, ripināšana, šūpošanās, meistardarbnīcas. Pasākumu vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi.

Pulksten 12 Kultūras centra "Iļģuciems" Lielajā zālē notiks zīmējumu teātris "7 pasakas par Ņukucīti".

No pulksten 12 līdz 16 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks pasākums "Liela nāca Lieldieniņa". Tajā piedalīsies Rīgas Danču klubs, postfolka mūzikas grupa "Katrīnas Dimantas trio", etno mūzikas grupa "Zeidi", pasākuma vadīs Salvis Sprūžs.

No pulksten 16 līdz 17 Kultūras centra "Mazā ģilde" Lielajā zālē notiks Lieldienu koncerts "Halleluyah", kurā piedalīsies senās mūzikas ansamblis "Ludus" (mākslinieciskā vadītāja Māra Birziņa), Rūdis Cebulis (soprānists) un Beatrise Vilde (mecosoprāns).

Savukārt pirmdien, 1. aprīlī, no pulksten 12 līdz 14.30 VEF Kultūras pilī notiks pasākums "Riti, riti, Saulīte!" Tajā piedalīsies Ilga Reizniece un Māris Muktupāvels, vadīs Zoja Heimrāte. Būs iespēja dziedāt dziesmas un iet rotaļās, piedalīties tradicionālajos rituālos un citās izklaidējošās aktivitātēs, kā arī šūpoties.

No pulksten 12 līdz 17 Mežaparka Lielajā estrādē par godu svētkiem notiks pasākums "Lieldienu pikniks". Sanākušos izklaidēs postfolkloras grupa "Daba San" un folkloras kopa "Teikas Muzikanti", kā arī būs izglītojošas aktivitātes bērniem. Pasākumu vadīs Juris Mūrmanis.

No pulksten 14 līdz 16 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks jampadracis Lieldienās ar orķestri "Rīga". Jampadracī piedalīsies orķestra "Rīga" metālpūšamo instrumentu grupa Kristiana Kalvas vadībā, Dmitrijs Pudovs no Rīgas Cirka skolas, un koncertu vadīs Raitis Zapackis.

Lieldienu svētku programmu noslēgs Pavasara festivāla "Windstream" koncerts" Parīzes iedvesmotie" 12. aprīlī pulksten 19 Lielajā ģildē. Tajā piedalīsies Adelaide Ferjēra un orķestris "Rīga".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!