Foto: AP/Scanpix/LETA

Divas britu seniores – vides aktīvistes apsūdzētas par noziedzīgu nodarījumu pēc tam, kad viņas pielīmējās un mēģināja sasist stiklu, kas Britu bibliotēkā aizsargā vēsturisko dokumentu "Magna Carta" ("Lielā brīvības harta"), sestdien paziņoja policija.

82 gadus vecā anglikāņu garīdzniece Sjū Perfita un 85 gadus vecā pensionētā skolotāja Džūdija Brūsa piektdien Londonas centrā esošajā nacionālajā bibliotēkā pielīmējās pie stenda un novietoja plakātu "Valdība pārkāpj likumu", informēja aktīvistu organizācija "Just Stop Oil".

Londonas policija paziņoja, ka abas seniores ir apsūdzētas par noziedzīgu nodarījumu un atbrīvotas pret drošības naudu. Tiesneša priekšā sirmgalvēm jāstājas 20. jūnijā.

Britu bibliotēka apliecināja, ka "Magna Carta" stendam nodarītais kaitējums ir "minimāls" un arī vēsturiskais dokuments nav cietis, tomēr zāle, kurā apskatei izlikta "Magna Carta" tiks slēgta līdz turpmākam paziņojumam.

Karalis Džons "Lielo brīvības hartu" pieņēma 1215. gada 15. jūnijā. Tas bija miera līgums starp nepopulāro karali un viņa baroniem, taču tajā bija iekļauts arī princips, ka neviens cilvēks nestāv pāri likumam.

To uzskata par vienu no pasaules vēsturē nozīmīgākajiem dokumentiem, kurā pirmo reizi iekļauts princips, ka karalis un valdība nav pārāki pār likumu.

"Just Stop Oil" vēlas, lai Lielbritānijas valdība izbeidz jaunus naftas un gāzes urbumus. Aktīvisti ir solījuši, ka protesti turpināsies līdz mērķa sasniegšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!