Foto: LETA
Sestdien Līdz plkst.17.00 ir nopirkti 66,5 % no visām publiskajā tirdzniecībā pieejamām Dziesmu un deju svētku biļetēm. Pilnībā ir pārdotas publiskajā tirdzniecībā pieejamās biļetes uz Noslēguma koncertu un Deju lieluzvedumiem, portālu "Delfi" informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Līdz plkst.17.00 ir nopirkti 66,5 % no visām publiskajā tirdzniecībā pieejamām Dziesmu un deju svētku biļetēm.

Šobrīd joprojām ir pieejamas biļetes uz Noslēguma koncerta ģenerāmēģinājumu, vērienīgo vokāli simfoniskās mūzikas koncertu Arēnā Rīga, Garīgās mūzikas koncertu Doma baznīcā, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu Sv.Jāņa baznīcā, tautas mūzikas koncertu "Raksti" Ķīpsalā, kokļu mūzikas koncertu Ķīpsalā u.c. pasākumiem.

Svētku nedēļā notiks 62 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bezmaksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Esplanādē un Doma laukumā. Savukārt 1. maijā publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

Savukārt 1. maijā publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.


Jau ziņots, ka sestdien no rīta veidojas garas rindas pēc biļetēm uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem. Garākās rindas ir "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās pie Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra un Latvijas Nacionālās operas, pastāstīja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Pirmajā stundā "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās nopirktas 8398 biļetes uz visiem Dziesmu un deju svētku pasākumiem. Telefoniski rezervētas 3000 biļešu. Milzīgā pieprasījuma dēļ telefona līnija ir ļoti noslogota. Svētku organizatori aicina cilvēkus būt pacietīgiem, izprotošiem un pēc brīža atkārtoti zvanīt uz biļešu rezervācijas tālruni 67371000.

Plkst.12.00 sākās biļešu tirdzniecība interneta veikalā www.bilesuparadize.lv. Pirmajās minūtēs interneta veikals saņēma 76 000 pieprasījumu.

Vienā pirkuma reizē viena persona varēs iegādāties ne vairāk kā astoņas biļetes uz katru Dziesmu un deju svētku pasākumu. Arī viena pirkuma reizē interneta veikalā "bilesuparadize.lv" varēs iegādāties ne vairāk kā astoņas biļetes.

Bērniem līdz septiņiem gadiem, ieskaitot septiņu gadu vecumu, ja nebūs nepieciešama atsevišķa sēdvieta, biļete nebūs jāpērk.

Savukārt no 1.maija publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

Sestdien un 7.aprīlī no plkst.9 līdz 21 darbosies arī svētku rīkotāja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) informatīvais tālrunis 26 436 135, kā arī plašāka informācija par XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem atrodama mājaslapā "www.dziesmusvetki.tv", nepieciešamo informāciju var iegūt arī uzziņu dienestā "1188".

Saskaņā ar Dziesmu svētku padomē apstiprināto svētku biļešu politiku sestdien publiskajā tirdzniecībā nonāca 70% no kopējā biļešu skaita. 18% biļešu atbilstoši noteiktajam procentuālajam nosacījumam prioritāri tiek iepriekš rezervēti Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām kā Dziesmu svētku procesa uzturētājām, kā arī latviešu diasporai sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013.gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētku galvenais vēstījums ir "Gaisma līgo Latvijā".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!