Foto: Publicitātes foto

Šā gada 1. septembrī Latgales vēstniecībā "Gors" atklās rudens/ziemas koncertsezonu.

Septembrī spilgtākie notikumi būs Baroka mūzikas dienas Rēzeknē, taču par tradīciju varētu kļūt arī kāds pavisam jauns koncertu cikls – "Džeza rudens Latgalē", norāda "Gors" pārstāvji.

Savukārt oktobra spilgtākie notikumi būs laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā", kā arī atkalsatikšanās ar pianistu Vestardu Šimkus un Latvijas radio kori.

Biļetes uz Latgales vēstniecības "Gors" pasākumiem iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, tai skaitā Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē, Pils ielā 4.

Septembrī: no 'Musiqq' līdz LMA simfoniskajam orķestrim


Foto: Publicitātes foto

Grupas "Musiqq" koncerts

1.septembris 20:00 Lielā zāle.

Biļetes cena: Ls 3 (stāvvieta), Ls 4 (sēdvieta)

Ieskandinot jauno mācību gadu, Zinību dienā Latgales vēstniecībā 'Gors' uz jauniešu auditorijā populārās grupas "Musiqq" koncertu īpaši gaidīti tiek skolēni un studenti. Koncertā grupas "Musiqq" dalībnieki Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris izpildīs grupas zināmākos hitus "Klimata kontroel", "Abrakadabra", "Dzimšanas diena", "Dzīve izdodas", "Miljonārs", "Dari kā es", "Trakas atmiņas", "Angel in Disguise".

Baroka mūzikas dienas Rēzeknē: Koncerts "Laikmetu tilti"
12. septembris 18:00 Mazā zāle.
Biļetes cena: Ls 3

Koncertā "Laikmetu tilti" pirmatskaņojumu Eiropā piedzīvos skaņdarbs "An dem stillen Meeresstrande" ("Klusajā jūras krastā"), ko izpildīs Nīderlandes ansamblis "Melomania". Ansambļa "Melomania" koncerts veido tiltu starp baroku un šodienu. Mūsdienu skaņraža Aliasa Kasanovas renesanses un baroka stilā komponētās vokāli instrumentālās miniatūras uzbur Heinriha Heines dzejas pasauli ar tās smalkajiem, niansētajiem un daudzkrāsainajiem tēliem. Te sastopas viss – mīlestība un nāve, cerības un vilšanās.

Baroka mūzikas dienas Rēzeknē: Koncerts "Pasauļu tilti"
14. septembris 19:00 Lielā zāle.
Biļetes cena: Ls 3. (Tiem, kas apmeklējuši Baroka mūzikas dienu koncertu "Laikmeta tilti", uzrādot biļeti 'Gors' biļešu – informācijas centrā, tiek piemērota 10% atlaide)

Nīderlandiešu baroka mūzikas koncertā skanēs Benedictus Buns, Jan Baptist Verrijt un citu komponistu skaņdarbi. Koncertā piedalīsies Hugo Naessens (alts), Joost van der Linden (tenors), "Kesselberg Ensemble" (Šveice) un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas skolas koris. Nīderlandiešu vecmeistaru garīgo mūziku atskaņos festivāla dalībnieki - gan viesmākslinieki, gan vietējie instrumentālisti un dziedātāji, tādā veidā kopīgi būvējot tiltu starp Latviju un Nīderlandi. Baroka mūzikas dienu Rēzeknē "misija" vienmēr bijusi sniegt klausītājiem iespēju dzirdēt skaņdarbus, kas rokrakstu formā gadsimtiem ilgi gulējuši bibliotēku plauktos. Tāpēc arī šogad festivāls cels no aizmirstības skaņdarbus, kas gan šodienas klausītajam, gan pašiem mūziķiem būs pirmatklājums.

Koncertprogramma pirmskolas vecuma bērniem "Centrāltirgus noslēpumi jeb kā gurķītis ar dilli saderēja"
15. septembris 16:00 Mazā zāle.
Biļetes cena: Ls 3 (bērniem līdz viena gada vecumam ieeja bez maksas)

Koncertprogramma ir mūsdienīgs stāsts par dārzeņiem un tirgus dzīvi populārās mūzikas mūziķu sniegumā. Uzvedumā piedalās Gurķītis - Goran Gora (balss, ģitāra); Dille – Maija Sējāne (balss); Mārrutks – Lauris Valters (balss, klavieres, ģitāra); Zvirbulēni – Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēknes (flauta); Bietes – sporta deju kluba dejotāji; Āboli, kāposti, rabarberi – "Zelta sietiņš" dejotāji; Karina Bērziņa – teicēja; Uģis Krišjānis – multimediji. Kad vakarā aizveras sakņu paviljona durvis, sākas īsti brīnumi. Atdzīvojas visi dārzeņi. Gurķītis jūsmo par skaisto Dilli, bet arī Mārrutkam viņa ļoti patīk. Beigu beigās viss beidzas ļoti jauki, jo visi saprot, cik labi ir nevis strīdēties, bet dzīvot draudzīgi.

Kamerizrāde "Dūdieviņš"
18. septembris 19:00 Mazā zāle.
Biļetes cena: Ls 3 pirmās 50 biļetes, pārējās – Ls 4

Izrāde veidota kā draugu saruna, kuras laikā tiek salikta attēlu mīkla jeb tā dēvētā puzle. Izrādes ideja radusies, atceroties Vizmas Belševicas mūža nogales aizraušanos naktīs likt kopā attēlu mīklas. Programmas mugurkauls - Romualda Grīnblata, Imanta Kalniņa, Jura Kulakova, Artura Maskata, Raimonda Paula, Oresta Silabrieža, Ulda Stabulnieka dziesmas ar Vizmas Belševicas un viņas dēlu Klāva Elsberga un Jāņa Elsberga dzeju, kā arī Vizmas Belševicas pasakas no krājuma "Zem zilās debesu bļodas". Izrādes veidotāji vēlas atgādināt par Vizmas Belševicas radošo pasauli, kas mazliet piemirsta, taču joprojām aktuāla. Smiekli, sāpes, maigums, skaudrs vārda spēks vīsies cauri Ievas Paršas un Gundara Grasberga dziedātajai un runātajai dzejai. Savukārt Orests Silabriedis, Aldis Liepiņš un Edgars Saksons veidos izrādes skanisko tērpu.

Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts
24. septembris 18:00 Lielā zāle.
Ieeja bez maksas

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir skaitliski lielākais no militārajiem orķestriem. Tā pirmsākumi meklējami 1991. gada decembrī, kad grupa mūziķu savā brīvajā laikā sagatavoja koncertprogrammu. To atzinīgi novērtēja toreizējais kultūras ministrs Raimonds Pauls. 1992. gada 3.janvārī sākās regulāri orķestra mēģinājumi Latviešu strēlnieku muzejā. Laika gaitā mainījies mūziķu sastāvs, audzis orķestra profesionālais līmenis.

Džeza rudens Latgalē: Daumanta Kalniņa džeza kvinteta koncerts
26. septembris 19:00 Mazā zāle.
Biļetes cena: Ls 5 (pirmās 50 biļetes), pārējās – Ls 6

Programmā skanēs dziedātāja Stinga kompozīcijas, džeza standarti un Daumanta Kalniņa oriģinālkompozīcijas. Koncertā piedalās Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Mārcis Auziņš (ģitāra), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti).

Daumants mācījies Rīgas Doma kora skolā, bijis Rīgas Doma zēnu kora solists. Viņa diskanta balss periods iemūžināts albumā "Klausies, spulgacīt". Pēc balss lūzuma Daumants Kalniņš solista ampluā piedalījies tādos uzvedumos kā Bernsteina "Vestsaidas stāsts", Šonberga "Nožēlojamie", Jāņa Ķirša "Klase" un "Futbols uz podestiem". Patlaban Daumants studē obojas spēli un džeza dziedāšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, dzied Rīgas kamerkorī "Ave Sol", vada džeza kvintetu. Par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmas "Parīzes Dievmātes katedrāle" iestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī Daumants Kalniņš saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu kategorijā "Gada debija skatuves mākslā" un nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012. gadā kategorijā "Gada debija".

Džeza rudens Latgalē: Sanktpēterburgas mūziķu apvienības "Parfenov's Sax Band" koncerts
28. septembris 19:00 Lielā zāle.
Biļetes cena: Ls 5 un Ls 4, vieta pie galdiņa ar vīna glāzi Ls 12. (Tiem, kas apmeklējuši Daumanta Kalniņa koncertu, uzrādot biļeti 'Gors' biļešu – informācijas centrā, tiek piemērota 10% atlaide, izņemot galdiņus)

Nikolaja Parfenova džeza ansamblis tika nodibināts 1992. gada 12. aprīlī. Ansamblis ir ieguvis starptautiskā džeza festivāla "Jazz Parnass" laureātu titulu. Tas ir koncertējis Čehijas, Spānijas un Sanktpēterburgas koncertzālēs, kā arī citur. Grupas repertuārs ir ļoti dažāds, lielākā daļa no skaņdarbiem ir piemērs klasiskajam džezam un tā paveidiem - soulam, repam, fankam.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra koncerts "Jāzepa Vītola zīmē"
29. septembris 17:00 Lielā zāle.
Biļetes cena: Ls 2

Programmā skanēs Jāzepa Vītola uvertīra "Sprīdītis" (diriģents Imants Resnis), Ādolfa Skultes simfoniskais tēlojums "Viļņi" (diriģents Mārtiņš Ozoliņš), Ādolfa Ābeles simfoniskās miniatūras "Vīzija" un "Meditācija" (diriģents Viesturs Gailis), Jāņa Ivanova pirmā simfonija f moll (diriģents Andris Vecumnieks). Koncerta koncepcija - godināt lielāko latviešu mūzikas 2013. gada jubilāru Jāzepu Vītolu un viņa laika komponistus un līdzbiedrus. Koncertā tiks piedāvāta 20. gadsimta 20., 30. gadu Latvijai raksturīga simfoniskā mūzika, kas iezīmē dažādus stilistiskus vaibstus - samanāmas gan romantisma, gan impresionisma, gan neofolklorisma iezīmes, ik pa brīdim ieskanoties arī pa kādam baisākam ekspresionistiskam brīdinājumam – Otrā pasaules kara priekšnojautas.

Oktobrī: divi festivāli, koncerti un teātra izrāde


Foto: Publicitātes foto

Laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā": Dejas izrāde "Un atkal par to pašu"

3. oktobris 19:00 Mazā zāle.

Pirmās 50 biļetes Ls 5, pārējās – Ls 7 (Pērkot biļeti uz divām festivāla "Jauna deja jaunā vietā" izrādēm, tiek piemērota 20% atlaide, uz trijām – 30% atlaide)

Laikmetīgās dejas izrādē "Un atkal par to pašu" darbojas Olgas Žitluhinas deju kompānija, savukārt mūziku dzīvajā izpildījumā spēlēs grupa "Dzelzs Vilks". Izrāde "Un atkal par to pašu" tapusi 2005. gadā un vēl joprojām ir horeogrāfes Olgas Žitluhinas skatītāju iecienītākā izrāde. Stāsts ir vecs kā pasaule - par mīlestību, kas plaukst, sasniedz pilnbriedu un vīst, taču stāstā netrūkst arī jautrības, jutekliskuma un komisku brīžu.

Laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā": Dejas izrādes "Ornaments. Krustu krusti" un "Il cimento della struttura e dell'accento"

5. oktobris 18:00 Mazā zāle.
Biļetes: Ls 2 (Pērkot biļeti uz divām festivāla "Jauna deja jaunā vietā" izrādēm, tiek piemērota 20% atlaide, uz trijām – 30% atlaide)

Pirmā no izrādes dejām - "Ornaments. Krustu krusti" - ir Krišjāņa Santa projekts – personiskais pētījums latviešu rakstos un senajās tradīcijās, kas pārvērties mēģinājumā atrasto emocionāli paust laikmetīgās dejas valodā. Šajā izrādē autors ne vien cenšas skatīties uz rakstu un tradīciju matemātiskajiem un kompozicionālajiem aspektiem, bet arī uzdod jautājumu bez atbildes par to, kā šis pagātnes mantojums mainās, to vērojot ar šodienas acīm. Izrāde ir turpinājums horeogrāfa pirmajai izrādes versijai – viņa paša solo darbam "Ornamentam", kas tapusi Briselē un pašlaik īpaši pielāgota Kultūras akadēmijas studentiem.

Horeogrāfes, dejotājas Sintijas Siliņas izrāde "Il cimento della struttura e dell'accento" tapusi, ļaujoties Antonio Vivaldi 18. gadsimtā sacerētajam 12 koncertu opusam "Il cimento dell'armonia e dell'inventione", bet piešķirot tam citu skanējumu un sajūtas. Tā ir detalizētas horeogrāfijas saspēle ar eksperimentālas elektroniskās mūzikas ainavām dzīvā, plūstošā izpildījumā – attiecību metafora, cīņa starp divām pasaulēm, kurā neviena neuzvar.

Laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā": Dejas izrāde "Tango līnijas"
5. oktobris 19:30 Lielā zāle.
Biļetes: Ls 5, 7 (Pērkot biļeti uz divām festivāla "Jauna deja jaunā vietā" izrādēm, tiek piemērota 20% atlaide, uz trijām – 30% atlaide)

Izrāde ir par Tango, ap Tango, līdzās Tango. Par pasaulē kaislīgāko un smeldzīgāko deju. Izrādes pamatu veido emocionālās asociācijas, sajūtas, pārdzīvojums, kas perfekti saplūst ar profesionālām mākslinieku kustībām un ķermeņa valodu, ekspresiju, trauslumu, iedvesmu un kaisli. To var nosaukt par muzikāli dejisku Tango kolāžu ar laimīgām beigām. "Tango līnijās" uz skatuves satiekas deju grupas "Ritms" profesionālais dejotāju sastāvs, ansambļa "Tango Sin Quinto" mūziķi un apburošā dziedātāja Aija Vītoliņa. Izrādē skan Astora Pjacollas, Karlosa Gardela un citu komponistu slaveni Tango skaņdarbi.

Koncerts skolu jauniešiem "B.A.C.H."
8. oktobris 16:00 Lielā zāle.
Biļetes: Ls 3, (grupām (klasēm) virs 15 cilvēkiem 10% atlaide)

Koncerts "B.A.C.H." paredzēts skolas vecuma jauniešiem (7. - 12. klase). Tajā uzstāsies deju grupa "Buras", "Trio ArtlShok", solisti un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauktais koris. Koncerts stāsta par slaveno komponistu Johanu Sebastianu Bahu - barokālu, avangardisku, cildenu un harmonisku.

Koncertprogramma "Atspulgi"
16. oktobris 19:00 Lielā zāle.
Biļetes: Ls 5, 7, 10

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot koncertprogrammas "Atspulgi" pasaules pirmatskaņojumu. Koncertā piedalās pianists Vestards Šimkus, Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava. Programmā skanēs Jura Karlsona, Deivida Lenga, Hansa Otes, Pētera Vaska un Bernata Vivankosa skaņdarbi.

Rīgas Krievu drāmas teātra izrāde "Indrāni"
18. oktobris 19:00 Lielā zāle.
Biļetes: Ls 5, 7, 10, 12

Rūdolfa Blaumaņa lugu par divu paaudžu konfliktu "Indrāni" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī iestudējis jaunais režisors Elmārs Seņkovs. Izrādes scenogrāfs ir Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, izrādes muzikālo noformējumu veido mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins. Izrādē piedalās Leonīds Lencs, Svetlana Šiļajeva, Aleksandrs Maļikovs, Olga Ņikuļina, Dmitrijs Palēss, Anastasija Tinošenko, Jeļena Sigova, Jekaterina Frolova, Oļegs Teterins, Kārlis Krūmiņš un Daņila Maligins.

Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls: Atklāšanas koncerts
26. oktobris 19:00 Lielā zāle.
Biļetes: Ls 3 (Pērkot biļeti uz abiem Latvijas orķestru asociācijas festivāla koncertiem, tiek piemērota 20% atlaide)

Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls. Noslēguma koncerts
27. oktobrī 15:00 Lielā zāle.
Biļetes: Ls 3 (Pērkot biļeti uz abiem Latvijas orķestru asociācijas festivāla koncertiem, tiek piemērota 20% atlaide)

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!