Foto: Publicitātes attēli
Piektdien, 25.oktobrī, svinot "Splendid Palace" 90.jubilejas gadadienu, pie kino ēkas tiks atklāta unikāla kinoteātra gleznoto kino afišu kolekcija.

Izstādē būs apskatāmi piecpadsmit lielformāta mākslas darbi, kas tapuši pēdējo piecu gadu laikā un līdz šim glabājušies kinoteātra "Splendid Palace" arhīvos. Visu kino afišu autors ir Artis Koknevičs, kurš savulaik šo arodu pārņēmis no sava tēva, kinoteātra "Rīga" mākslinieka Kārļa Kokneviča (1930-2006).

Lai arī atzītas par unikālām, vairāk šādu, ar roku gleznotu kino "Rīga" afišu līdz mūsdienām diemžēl nav saglabājies. Veidotas ar guaša krāsām, tās, mainoties filmu repertuāram, no audekla atkal tikušas rūpīgi nomazgātas, dodot vietu jauniem mākslas darbiem.

Pirmās gleznotās afišas uz kinoteātra mūra izstādītas jau tālajos 70.gados. Zinātāji stāsta, ka savulaik, lai konkurētu ar citiem kinoteātriem filmu afišu zīmējuma un tā krāsu paletes izteiksmīguma ziņā, katram māksliniekam bijusi sava slepena krāsu izgatavošanas un jaukšanas tehnika, savējo Artis Koknevičs tur noslēpumā vēl līdz šodienai. Gleznotās kino afišas ilgus gadus bijušas kinoteātra "Rīga" vizītkarte, tās iezīmē veselu laikmetu kinoteātra dzīvē.

Izstādes atklāšanā rīt piedalīsies arī Elisabetta Brunella, starptautiskas Eiropas kinoteātru organizācijas "Media Salles" vadītāja. Viņa Rīgā ieradusies, lai īpaši sveiktu kinoteātri tā jubilejā. "Media Salles" izveidota Itālijā 1991.gadā ar mērķi popularizēt un rūpēties par Eiropas kino izdzīvošanu un vēsturisko Eiropas kinoteātru saglabāšanu strauji pieaugošās kinoindustrijas tehnoloģiju un multipleksu konkurences vidē.

Kinoteātris "Splendid Palace" dibināts 1923.gadā, tas ir vecākais un greznākais līdz šim darbojošais kinoteātris visā Ziemeļeiropā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!