Foto: LETA

Pirmdien, 14. aprīlī, sākusies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) krājuma pārvešana uz Gaismas pili – pirmās kravas uz jauno ēku ceļos no ēkas Jēkaba ielā 6/8, pēc tam no nama K. Barona ielā 14. Kopumā uz jauno bibliotēku septiņu mēnešu laikā pārvedīs vairāk nekā 3 miljonus dažādu krājuma vienību, portālu "Delfi" informē LNB runasvīrs Augusts Zilberts.

LNB direktors Andris Vilks uzsver: "Šāda mēroga pārvākšanās process Latvijā notiek pirmo reizi un krājuma pārvietošana uz jauno ēku ir vēsturisks un īpašs brīdis – tas norāda, ka bibliotēka arvien vairāk ir pietuvinājusies jaunās ēkas atvēršanas posmam. Esam gandarīti, ka ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar pārvadātāju uzņēmumu SIA "FF International Movers"".

Pārvadātāju kompānijas vadītājs Aivars Usāns atzīmē, ka uzņēmumam šī ir nebijusi un nozīmīga pieredze, un darbs tiek veikts visaugstākajā līmenī. "Mūsu pakalpojumu specifika ir būt un piedalīties "jaunas dzīves posma" pirmsākumos – pārceļoties uz jaunām mājām, birojiem, telpām, katram klientam tas ir kā jaunas dzīves atskaites posms." Usāns sacīja, ka ir patīkami sajust cerību un apņēmības pilnos plānus, kas ir saistīti ar ievākšanos Gaismas pilī.

Šobrīd LNB krājumu, kas ir izvietots sešās ēkās, veido aptuveni 4,1 miljons dažādu izdevumu vienību. Jēkaba ielas 6/8 krājums veido gandrīz 18% no tā, un plānots, ka Gaismas pilī tas būs pieejams jūnijā. Pēc tam, kad būs pārvietoti izdevumi no Jēkaba ielas, plānots veikt iespieddarbu pārvešanu no K. Barona ielas 14.

Vispirms grāmatām tiek veiktas dezinfekcijas un atputekļošanas procedūras un pēc tam tās, saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ieteikumiem, pārvieto uz bibliotēkas jauno ēku. Pakāpenisks LNB krājuma pārvietošanas process uz Gaismas pili sākās 27. martā. Bibliotēkas krājumi (kartogrāfiskie materiāli, retās grāmatas un rokraksti, kā arī periodiskie izdevumi) un lasītavas, kas izvietotas Jēkaba ielā 6/8, šobrīd lasītājiem nav pieejamas. LNB nodaļas K. Barona ielā 14, K. Barona ielā 3, Tērbatas ielā 75 un Anglikāņu ielā 5 pagaidām turpinās darbu ierastajā režīmā.

Letonikas profila literatūrai daļēji var piekļūt Baltijas Centrālās bibliotēkas lasītavā Tērbatas ielā 75, kā arī izmantojot LNB Galvenās grāmatu krātuves eksemplārus.

Pēc pārcelšanās uz Gaismas pili, ēka Jēkaba ielā tiks nodota tās īpašnieka un iznomātāja Latvijas Republikas Saeimas rīcībā.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!