Foto: DELFI

Sestdien, 3. maijā, atzīmējot Imanta Ziedoņa 81. dzimšanas dienu, Gaismas pils Imanta Ziedoņa zālē cildināti pirmie pieci apbalvojuma "Laiks Ziedonim" saņēmēji.

Apbalvojums, kura ideja pirms vairākiem gadiem izlolota kopā ar pašu dzejnieku, šogad pasniegts piecās nominācijās - tautsaimniecībā, novadpētniecībā, par dzīvi literatūrā, zinātnē un bērniem un jauniešiem.

Apbalvojumu saņēma Jānis Nīmanis, Slišānu ģimene, Ilga Ivanova, Andris Vilks un Vjačeslavs Kaščejevs. Vairāk par balvas saņēmējiem lasi šeit.

Katrā nominācijā laureāts saņēma cildinājuma apliecinājumu, Olgas Šilovas veidoto statueti un 3000 eiro. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds. Tāda pati statuete tika dāvināta arī Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, un tā atrodas pie ieejas Imanta Ziedoņa zālē.

Apbalvojuma "Laiks ziedonim" statuetes:

Jau ziņots, ka Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" sadarbībā ar portālu "Delfi" aicināja apbalvojumam pieteikt un pieteikties tādus cilvēkus, kuri parādījuši izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam ir bijušas svarīgas.

Meklējot apbalvojuma ieguvējus, personības un viņu padarītais tika vērtēts Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā - izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība. Lai spētu to veikt, fonds "Viegli" aicināja iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās, vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot viņus par šīs nozares vizionāriem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!