Foto: Arhīva foto

Ar literāru sarunu "Gribēju Tev daudz ko pateikt, Tev daudz ko jautāt…" 2015. gada 22. janvārī plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Kamīnzālē aizsākas cikls "Aspazijas un Raiņa gads Rīgas Latviešu biedrībā".

Rīgas Latviešu biedrības, tās Literatūras komisijas, kā arī Memoriālo muzeju apvienības Aspazijas un Raiņa jubilejas gada sarīkojumu cikla pirmajā pasākumā tiks runāts par Raiņa jaunības gadiem, laiku, kad viņš apguva zinības gan Rīgā, gan Pēterburgā, par laiku, kad tapa viņa pirmie dzejoļi.

Izdevniecības "Madris" izdotajā grāmatā "Sirdsmīļo brālīt!" atklātībai nodota Raiņa un viņa vecākās māsas Līzes Pliekšānes savstarpējā sarakste dzejnieka jaunības periodā.

Sastādītāja un komentāru autore Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste, Mag. philol. Gaida Jablovska grāmatas manuskriptu veidojusi daudzu gadu garumā. Vēstuļu oriģināli glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma Raiņa kolekcijā.

Grāmatas ievadā rakstnieks, Raiņa dzīves un daiļrades pētnieks Roalds Dobrovenskis raksta: "Līze Pliekšāne ar savu mīlestību un inteliģenci deva Rainim un tuvākajiem bezgala daudz - visu, kas viņai bija, dzīvi ieskaitot."

Pasākuma dalībniekus un viesus uzrunās Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis. Sarunā par jaunizdoto grāmatu piedalīsies Gaida Jablovska, Roalds Dobrovenskis un izdevniecības "Madris" vadītāja Skaidrīte Naumova.

Jaunā Rīgas teātra aktieri Inga Tropa un Edgars Samītis iejutīsies Jāņa un Līzes Pliekšānu lomās. Ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Rīgas 6. vidusskolas vokālais ansamblis "Lai top" (vadītājs Ārijs Šķepasts) un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas Klavieru nodaļas audzēkne Noemi Deifta (pedagoģe Jeļena Krasnova).

Sarīkojumu vadīs Dr. philol. Jānis Zālītis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!