Foto: LETA
28.maijā, sāksies biļešu tirdzniecība uz VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku koncertiem.

Biļetes varēs iegādāties uz Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku 20 gadu jubilejai un svētku aizsācēja, latviešu diriģenta Imanta Kokara piemiņai veltīto koncertu "Esi sveicināta, Saule!", kas notiks svētku atklāšanas dienā 25.jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncerta biļešu cena būs 15 eiro. 

Tā programmā būs Kokara veidoto koncertprogrammu brīnišķīgāko paraugu izlase - dziesmas, kuru autori ir Pēteris Barisons, Antons Brukners, Pauls Dambis, Lūcija Garūta, Jurjānu Andrejs, Alfrēds Kalniņš, Imants Kalniņš, Juris Karlsons, Luka Marencio, Emilis Melngailis, Raimonds Pauls, Pēteris Plakidis, Urmass Sisasks, Georgijs Sviridovs, Imants Ramiņš, Rihards Vāgners, Jāzeps Vītols un citi. Koncerta mākslinieciskais vadītājs būs Mārtiņš Klišāns. Pie diriģenta pults stāsies vairāk nekā desmit diriģenti - Kokara audzēkņi un svētku virsdiriģenti. Viņu skaitā būs Jānis Baltiņš, Aira Birziņa, Uldis Kokars, Roberts Liepiņš, Edgars Račevskis, Māris Sirmais, Ints Teterovskis, Andris Veismanis, Jānis Zirnis un citi.

Svētku Noslēguma koncerts, kas vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, norisināsies 28.jūnijā plkst.17 Mežaparka Lielajā estrādē. Koncerta programmu veidos skaņdarbi, kas iepriekš izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīs daļas no Karla Orfa kantātes "Carmina Burana", kas būs grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē. Biļetes uz Noslēguma koncertu maksās no trīs līdz desmit eiro.

Biļetes uz 27.jūnija koncertu Cēsu Pils parka estrādē maksās trīs eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu drauga kartes īpašniekiem tās būs pieejamas par vienu eiro.

Savukārt pārējie svētku koncerti apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Svētku laikā izstāžu zālē "Rīgas Mākslas telpa" tiks atklāta latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde "Latviskās dvēseles raksti", kuras ekspozīciju papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, svinot šīs tradīcijas 20 gadus, Rīgā un Latvijas novados norisināsies no 25.jūnija līdz 28.jūnijam. Svētkos piedalīsies kori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Islandes un Fēru Salām, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās deju kolektīvi un pūtēju orķestri. Kopā svētkos piedalīsies aptuveni 8000 dalībnieku.

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995.gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, tostarp "a cappella" izpildījumā, kas raksturīga Baltijas valstīm.

Svētkus sagatavo un rīko Kultūras ministrija un LNKC sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

Biļetes būs nopērkamas "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!