Foto: Publicitātes foto
Graciozi cirka mākslinieki, kas pārvar gravitācijas robežas un liek paskatīties uz cilvēka iespējām pavisam citām acīm. Paši jaudīgākie komiķi, kas sasmīdina līdz asarām. Ekskluzīvi koncerti un DJ seti, kas katrs atsevišķi ir notikums. Izsmalcinātas laikmetīgās dejas izrādes, kas atbrīvo un iedvesmo.

Kā vēsta festivāla rīkotāji, šogad "Positivus" Dabas skatuves programma ir īpaši krāšņa un jūras piekrastes kāpās, starp priedēm tiks uzburta pavisam cita pasaule, kurā satiekas akrobāti un dejotāji, skan klavieres un elektronika, un mākslai tiek iedota tai vispiemērotākā telpa.

Trīs dienu garumā Dabas skatuve piedāvās bagātīgu programmu, ko novērtēs ikviens kultūras un laikmetīgo norišu gardēdis. Dabas skatuve festivāla laikā būs centrs jaunradei,  brīnumiem un nebijušām sajūtām.

Īpašas emocijas uz Dabas skatuves raisīs "Positivus cirks" - cirks nav tikai saguruši, nopūderēti klauni ar sarkaniem deguniem vai dresēti zvēri, mūsdienu cirks ir laikmetīgās mākslas forma, kā atklāt cilvēka neierobežotās iespējas. Gaisa akrobāti un uguns mākslinieki, žonglēšana un manipulācijas ar dažādiem objektiem, mākslinieki, kuri gluži nemanāmi pārtop zvēros... Uz Dabas skatuves savas prasmes rādīs un meistarklases sniegs cirka mākslinieki no vairākām valstīm. Savukārt dejas brīnums tiks atklāts Kristīnes Vismanes dejas izrādē "Noķer mani" un I-Dejas mājas deju nodarbībās.

Improvizēs, smīdinās, jandalēs un figurēs vairāku improvizācijas teātru kolektīvi, kā arī atsevišķi komiķi ar Latvijā jau popularitāti iemantojušajām stand-up izrādēm. "ImproZoo", "Prieka Ministrija","Artišoks" un Rīgas Improvizācijas teātris turpat uz vietas uzburs neprātīgas, smieklus raisošas izrādes, turklāt gluži ticams, ka jandāliņā uz vietas tiks iesaistīti arī skatītāji. Savukārt "Comedy Latvia" un "Comedy Estonia" komiķi piedāvās viena cilvēka izrādes.

Par muzikālo pusi rūpēsies gan jau labi pazīstami, gan savas skatuves gaitas nesen uzsākuši mūziķi. Jau iepriekš vēstīts, ka ekskluzīvu klavierkoncertu priežu un jūras šalkoņas pavadībā sniegs režisors Vladislavs Nastavševs. Grupas "Mona de Bo" mūziķi Edgars Eihmanis un Edgars Rubenis kopā ar džeza pianistu Rūdolfu Macatu uzburs noskaņu 1913.gada filmai "Kur ir patiesība? Ebreju kursistes traģēdija". Ar sajūtām pārpilnas uzstāšanās sniegs jaunās dziedātājas MNTHA un PYØR, dūdiņroka apvienība "Sus Dungo", jaunais dziesminieks Kristaps Bedrītis, projekti "Mionia" un "Waterflow". Ar eksperimentālām skaņu projekcijām iepazīstinās UBIsound un Kashuks, savukārt ekskluzīvus DJ setus spēlēs Alise Ģelze, projekts "Tīrkultūra" un daudzi citi. Ēteriskajā gaisotnē pamatīgu sviestroka devu ienesīs leģendārā kulta grupa "Sūdi", kuras uzstāšanos jau iepriekš novērtējuši "Positivus" apmeklētāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!