Foto: DELFI

Pēc pētījuma "LaIPA Mūzikas patēriņa indekss" datiem, prognozējams, ka šovasar mūzikas festivālus apmeklēs 29% Latvijas iedzīvotāju, portālam "Delfi" pavēstīja LaIPA pārstāvji.

No tiem 19% dosies uz "Positivus", 17% iecerējuši apmeklēt "Dabas koncertzāli", 15% - "Laba Daba" festivālu, savukārt vēl 16% plānā ir kāds cits mūzikas festivāls.

Par to liecina Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) "Mūzikas patēriņa indekss" pētījums, kurā aptaujāti Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji. Salīdzinot ar pērn veiktu pētījumu, festivālu apmeklētāju skaits starp Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem ir audzis par 8% – no 21% 2015. gadā līdz 29% 2016. gadā.

Aptaujā noskaidrots, ka no tiem respondentiem, kas dosies uz festivāliem, 55% apmeklēs vienu, 25% – divus, 14% – trīs un pārējie 6% šajā vasarā apmeklēs četrus vai vairāk festivālus. Savukārt no kopējas respondentu bāzes 53% šovasar festivālus neplāno apmeklēt, bet 18% vēl nav izlēmuši.

"Festivālu kultūra Latvijā aizvien attīstās un kļūst daudzveidīgāka. Priecē, ka blakus tādiem nu jau labi zināmiem festivāliem kā "Positivus", "Summer Sound" un "Laba daba" tiek rīkoti tik daudz un dažādi pasākumi. Piemēram, 12% no aptaujātajiem respondentiem apmeklēs "Saldus Sauli", 10% dosies uz "Saulkrasti Jazz" un Senās mūzikas festivāliem. Nedaudz mazāk, 9% pauduši, ka plāno doties uz Piena Svētkiem un Bauskas kantrimūzikas festivālu. Prieks, ka Latvija piedāvā festivālu daudzveidību, lai apmierinātu pat visprasīgāko mūzikas mīļotāju, un ar katru gadu aizvien palielinās uzaicināto grupu kvalitāte un piedāvātais repertuārs," stāsta biedrības LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

Aptaujā populārākie mūzikas festivāli ir "Positvus" (19%), Dabas koncertzāle (17%), "Laba Daba" (15%), "Summer Sound" (14%), "Saldus Saule" (12%), Senās mūzikas festivāls (10%), "Saulkrasti Jazz" (10%), Piena svētki (9%), Bauskas kantrimūzikas festivāls (9%) un "World Jazz Festival" (8%).

Tāpat aptaujas dalībnieki atzīmēja arī tādus festivālus kā "VIRGAfest", Vasaras svētki Bīriņu pilī, Sudraba Kaija, Opermūzikas festivāls, Kremerata, Osvalds un citus.

Pētījumu "LaIPA Mūzikas patēriņa indekss" ik ceturksni veido Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība, sadarbībā ar pētījumu kompāniju "SKDS" aptaujājot ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18-55 gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!