Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs" ziemas mēnešos dodas uz skaistām Latvijas vietas un, turpinot decembrī uzsākto ziemas pieturu sesiju, februārī aicina pievienoties divos izbraukumos. Kā pirmā pietura 10. februārī tiek iezīmēta Veselavas muiža Priekuļu novadā (attēlā), savukārt 18. februārī apmeklētāji aicināti atklāt Ungurmuižas burvību Pārgaujas novadā, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no biedrības "HI".

Abas muižas "Vadātājs" apdzīvos gan ar mūziku, teātri un filmām, gan arī kustību — laikmetīgās un tradicionālās tautas dejas izpausmēs. Vakara programmas veidos gan dažādi jauni ceļa biedri — mākslinieki, kuri līdz šim nav ņēmuši dalību festivāla organizētajos braucienos, gan arī uzticīgākie festivāla biedri un līdzdibinātāji.

Veselavas muižas pieturā festivālam pievienosies indīroka grupa "Sigma", kā arī laikmetīgās deju grupas "Ārā" dejotāji Jānis Gediņš un Rūdolfs Putniņš horeogrāfes Agates Bankavas veidotajā laikmetīgās dejas izrādē "Fafabulala". Kā īpašs viesis tiek gaidīts projekts "Tamsaule", ko veido dziedātāja un dziesmu tekstu autore no Lietuvas. Tāpat jaunas vēsmas "Vadātāja" programmā ienesīs nesen kā atklātā etīžu teātra "Nerten" 12. sezonas izrāde un jaunieši no tautas deju kolektīva "Veselava".

Savukārt Ungurmuižas kungu mājā izskanēs Sniedzes Prauliņas un viņas pavadošās grupas koncerts , kā arī Edgara Šubrovska šim vakaram īpaši sarūpētā solo programma. Komiķis Denis Tulpe programmā "Kāds sakars" būs apkopojis savus labākos stāstus, lai uz ikdienišķām lietām un problēmām mēs palūkotos ar smaidu. Savukārt horeogrāfe Anne-Birthe Norde ar laikmetīgās dejas izrādi "Sway" pētīs dejas un vizuālās mākslas mijiedarbību. Vietējo mūziķu sadaļā festivāla organizatori ir atklājuši muzikālo apvienību "Smilšu 13" no Pārgaujas novada, kas izpilda sev tīkamas dažādu dziesmu kaverversijas. Abu augšminēto pieturu neiztrūkstošs vakara elements būs arī latviešu režisoru īsfilmas, kas debitējušas pēdējo trīs gadu laikā, ir izrādītas kino skatēs un dažas no tām arī saņēmušas atzinības un apbalvojumus.

Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs" ir draudzīgs gan ģimenēm ar bērniem, gan arī jauniešiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas un tiks gaidīts ikviens, kam ir interese par mūsdienu kultūras aktualitātēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!