Apbalvojuma "Laiks Ziedonim" ceremoniju, kas šogad notiks Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", vadīs mūziķi un fonda "Viegli" dalībnieki Renārs Kaupers un Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), kā arī komiķis Jānis Skutelis, portālu "Delfi" informē fonda "Viegli" pārstāvji.

Šogad "Laiks Ziedonim" ceremonija notiks jau ceturto reizi. Tajā ne tikai cildinās laureātus kādā no piecām apbalvojuma nominācijām, bet būs arī mūsdienīgu tautas mūzikas aranžējumu priekšnesumi. Kā allaž, ceremonija notiek Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā – 3. maijā. Tiem, kuri nevarēs būt Rēzeknē, būs iespēja sekot līdzi ceremonijai LTV un LR1 tiešraidēs.

Imantam Ziedonim būtiskās vērtības pasākuma režijā ietērpis Pēteris Krilovs un mūziķis Goran Gora, kas ļaus skatītājiem nokļūt ciešā saiknē ar Latgales skaņām. "Katra "Laiks Ziedonim" ceremonija ir kā atsevišķs stāsts, kuru cenšamies izstāstīt, vienlaikus cildinot fantastiskas personības. Tā kā ceremonijas norises vieta ir Rēzeknes "Gors", mūsu fokuss šogad būs Latgales skaņas – kā skan arodi, cilvēki, telpa un vide. Lai to izpētītu, devāmies ekspedīcijās, kurās tikāmies ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Viņi tad arī kļuva par mūsu Latgales skaņu vēstniekiem. Kādi bija šo ekspedīciju rezultāti, redzēsim apbalvojuma "Laiks Ziedonim" cildināšanas ceremonijā," stāsta Goran Gora.

"Esmu pagodināts pievienoties ceremonijas vadītājiem Renāram un Goranam, kuri ar apbalvojumu ir kopā no pirmās dienas. Mēs kopā veidosim savdabīgu trīsriteni, uz kura tad pasākums tiks celts virsū un ripināts uz priekšu. Kā zināms, nav nekā stabilāka, ja kādai pamatnei ir trīs atbalsta punkti. Turklāt zinot, ka viens no punktiem ir ar latgaliešu saknēm – proti – es," saka Jānis Skutelis.

Skatuves vizuālo noformējumu veidojusi scenogrāfe Evija Pintāne. Muzikālo stāstu skatītājiem sniegs Renārs Kaupers, Goran Gora, "Tautumeitas", "Raxtu raxti", "Brāļi un māsas", Asnāte Rancāne un Staņislavs Judins un citi mūziķi.

Katru gadu ceremonija notiek citā Latvijas vietā, šoreiz aicinot uz satikšanos Latgalē, kur jau šogad aprīlī un maijā, atminoties vēsturiski svarīgo Latgales kongresa izšķiršanos un Latvijas valstiskuma ceļa sākumu, tiek uzsākta Latvijas simtgades svinēšana. Šogad uz laureāta titulu piecās nominācijās "Zemi es mācos", "Taureņu uzbrukums", "Kedas", "Rabarbers" un "Bize" pretendē 23 nominanti, starp kuriem ir arī tautieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas. Katrs no pieciem laureātiem saņems tēlnieces Olgas Šilovas darināto statueti un naudas balvu 3000 eiro apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju.

Ikvienam, kuram ir vēlme vērot ceremoniju klātienē, ir iespēja iegādāties biļetes Latgales vēstniecības "Gors" un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!