Foto: Valters Lācis

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM), 68 muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts" no septembra līdz decembrim, katra mēneša pēdējā sestdienā norisināsies jauns nodarbību cikls pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem un vecākiem "Priekšmetu mērnieks", portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

Izstādē par Latvijas vēsturi stāsta vairāk nekā 1500 priekšmetu, un tie arī būs mazo "priekšmetu mērnieku" uzmanības centrā. 29. septembrī tiks pētīti priekšmetu izmēri, 27. oktobrī – to vecums, 24. novembra nodarbībā pievērsīsies priekšmetu svaram, bet 29. decembrī – attālumam, kādu priekšmeti mērojuši līdz izstādei.

Pirmajā nodarbībā 29. septembrī, kuras sākums ir pulksten 12.00, ekskursijas vadītāja aicinās meklēt gan vislielāko, gan vismazāko izstādes "Latvijas gadsimts" eksponātu. Katrā no izstādes desmit sadaļām nodarbības dalībnieki noskaidros, kuri priekšmeti tiem šķiet interesanti tieši izmēra dēļ, kā arī atradīs vismazāko un vislielāko eksponātu un to atzīmēs savās darba lapās.

Apmeklējot visas četras nodarbības, ģimenes ar bērniem būs ne tikai iepazinušas izstādi "Latvijas gadsimts" un Latvijas vēstures pēdējo 100 gadu norises, bet arī uzzinājušas dažādus interesantus faktus un skaitļus par izstādes priekšmetiem, kas nākuši no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas muzejiem.

Jau ziņots, ka Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāde tapusi kā hronoloģisks stāsts par Latvijas idejas nozīmi latviešu nācijas un sabiedrības dzīvē, iekļaujot dažādo laikmetu politiskos kontekstus, katra laikposma kultūras, sabiedrisko vai saimniecisko dzīvi raksturojošus priekšmetus un cilvēku dzīvesstāstus. Vēstures liecības papildina arī digitālā formā vērsts saturs.

Interneta vietnē www.latvijasgadsimts.lv popularitāti iemantojusi sadaļa "Gadsimta albums", kuru ikviens joprojām aicināts līdzveidot ar savu stāstu un fotogrāfiju par dzimtas, ģimenes vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu.

Saistībā ar izstādi 2018. gada rudenī un ziemā turpināsies dažādu pasākumu programma gan pieaugušajiem, gan bērniem. Par aktuālo – izstādes mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!