Foto: LETA

Kultūras ministrijas (KM) muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns 1. oktobrī dosies pensijā, bet viņa vietā darbinieks netiks meklēts, jo ministrija veiks iekšējo nodaļu reorganizāciju, pastāstīja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Kokale skaidroja, ka Garjāns bija ministriju informējis, ka, sasniedzot pensionēšanās vecumu, pametīs amatu. Ņemot vērā Valsts kancelejas uzstādījumu trīs gadu laikā samazināt visu ministriju darbinieku skaitu par 6%, KM pieņemts lēmums Garjāna līdz šim vadīto muzeju nodaļu apvienot ar arhīvu un bibliotēku nodaļu.

Pēc Kokales teiktā, ar šādu rīcību tiks "pasargāti KM padotībā esošie muzeji", jo no tiem nenāksies atlaist darbiniekus. Jaunajā nodaļā strādās trīs darbinieces, kuras līdz šim pildīja savus ikdienas darba pienākumus arhīvu un bibliotēkas nodaļā, kā arī četras darbinieces, kuras strādāja Garjāna vadītajā muzeju nodaļā.

"Muzeju sfēra no ministrijas pleciem netiek nocelta. Mēs turpināsim pildīt šīs funkcijas, kā arī uzņemsimies pildīt divas jaunas funkcijas," sacīja KM pārstāve.

KM pārstāve norādīja, ka arī Igaunijas valsts pārvaldē nav atsevišķa muzeju nodaļa - tā vietā darbojas mantojuma nodaļa, kurā arī strādā septiņi cilvēki. Tāpat viņa uzsvēra, ka ministrija labprāt vēlētos, lai Garjāns turpina pildīt līdzšinējos amata pienākumus, jo cits speciālists ar tik augstu kompetences līmeni muzeju jomā Latvijā neesot.

KM administratīvi pārrauga tās padotībā esošos astoņus valsts muzejus un četras to filiāles: Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un tā filiāli Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un tā filiāles, Latvijas Fotogrāfijas muzeju, Ainažu jūrskolas muzeju, Mencendorfa namu, Rundāles pils muzeju, Turaidas muzejrezervātu, Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Memoriālo muzeju apvienību, kā arī Rakstniecības un mūzikas muzeju.

Vienlaikus KM pārraudzībā ir Latvijas muzeju nozare kopumā. Nozares pārraudzību ministrija īsteno, akreditējot muzejus un koordinējot darbu ar Nacionālo muzeju krājumu. Pieņemot lēmumus, kas saistīti ar valsts stratēģiju muzeju jomā, kā arī muzeju darbību un Nacionālā muzeju krājuma veidošanu un saglabāšanu, KM konsultējas ar Latvijas Muzeju padomi.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Garjāns bija Muzeju valsts pārvaldes priekšnieks no tās dibināšanas brīža līdz apvienošanai ar KM, bet ministrijas muzeju nodaļu viņš vadījis kopš 2010. gada 1. janvāra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!