Фото: Dagne Puncule
Sagaidot Latvijas simtgadi, fotogrāfe Dagne Puncule kopā ar tautas deju kolektīva "Čiekurs" dejotājiem iemūžinājuši mirkļus dejā, draudzībā un mīlestībā – citam pret citu un Latviju.

"Šāda avantūra man bija pirmo reizi, un priecājos, ka tai piekritu! Sākumā gan nedaudz šaubījos, jo 30 cilvēku komplektiņš nav tas mazākais, bet "Čiekurs" bija ļoti operatīvs un pretim nākošs. Visu darījām bez čīkstēšanas, ar jokiem un eksperimentālām idejām. Arī rudens krāsas piedeva savu maģiju fotosesijas dienai," par sadarbību ar TDK "Čiekurs" dejotājiem saka fotogrāfe Dagne.

Fotosesija notika vienā no Vidzemes pērlēm – Ungurmuižā un tās teritorijā. Ungurmuižu 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju, un šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes. Šī koka arhitektūras pērle apbūra visus fotosesijas dalībniekus – tikpat kā vēl jūtama svaiga koka smarža, ik uz soļa redzami bagātīgi izgreznoti sienas gleznojumi un muižas apkārtne – košu rudens lapu ieskauta.

TDK "Čiekurs" dejotāja Santa atminās fotosesijas dienu: "Mēs bijām apburti. Fotosesijai gatavojāmies jau kādu laiciņu, tomēr noliktā oktobra svētdiena mūs pārsteidza – Ungurmuižu ieskāva gandrīz necaurredzama migla, sajūtas bija patiešām maģiskas. Latvijas daba ir maģiska, mums bija prieks un lepnums, ka mums ir šī iespēja uzvilkt latviešu tautas tērpu, pacelt pelēkā latvieša degunu mazliet augstāk un smaidīt sev un Latvijai. Daudz laimes Tev, Latvija!"

TDK "Čiekurs" aktīvi turpina sezonu, gatavojoties koncertiem tepat Latvijā, kā arī ārpus tās. Jau 1. decembrī pulksten 17.00 Rīgas 45. vidusskolas aktu zālē kolektīvs aicina uz tautas deju koncertu "Ir labi kopā būt". Ieeja bez maksas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !