Foto: F64

No sestdienas, 15. decembra, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisinās ikgadējā studentu mākslas darbu izstāde, gadatirgus un labdarības akcija "Jarmarka", kuras šī gada sauklis skan "Māksla ir modē", portālu "Delfi" informē LMA pārstāve Laura Ozola.

Apmeklētāji tiek aicināti nākt un iepazīt studiju laikā tapušos mākslas darbus: gleznas, grafikas, tekstilu, rotas, keramiku, modi u.c. Vienuviet būs apskatāmi vairāk nekā 10 000 unikālu mākslas un dizaina darbu, kurām studenti cenu nosaka paši. "Jarmarku" apmeklēt ir interesanti arī atkārtoti, jo ekspozīcija mainās ik dienu. Katru no izstādītajiem darbiem būs iespējams arī iegādāties, tā atbalstot studentu jaunradi, bet daļa no ienākumiem tiks arī ziedota LMA vēsturiskās jūgendstila ēkas un īpašuma Ikšķilē Jāņa Kugas mājas atjaunošanas un renovēšanas darbiem.

"Gadu mija ir zvaigžņots mirklis. Cilvēki tiecas iepriecināt viens otru. Mākslas akadēmija ir vieta, kur skatīt studentu radošo sniegumu, atbrīvojas gars un pildās apcirknis," saka LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš.

"Jarmarkā" ik gadu satiekas gan tie, kuri meklē nestandarta dāvanas, gan arī tie, kuri apmeklē to kā radoši bagātinošu un iedvesmojošu izstādi. Ik gadu darbus izstāda ap 350 topošo mākslinieku.

"Jarmarka" atvērta no 15. decembra līdz 30. decembrim, katru dienu no pulksten 11.00 līdz 20.00.

24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas.

Ieeja izstādē caur LMA centrālo ieeju, bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!