Foto: LETA

Laikā no 16. līdz 20. oktobrim Latvija ar nacionālo stendu piedalīsies lielākajā izdevējdarbības izstādē pasaulē – Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse 2019), un šogad uz Frankfurti dosies arī kultūras ministrs Nauris Puntulis, lai tiktos ar tirgus vadību un runātu par Latvijas iespējām nākotnē kļūt par Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valsti, portālu "Delfi" informē platformas "Latvian Literature" pārstāvji.

Jau aprīlī rīkotajā preses konferencē platforma "Latvian Literature" pieteica mērķi – panākt Latvijas kļūšanu par Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valsti pēc pieciem līdz septiņiem gadiem. Šogad uz Frankfurtes grāmatu tirgu dosies kultūras ministrs Nauris Puntulis kopā ar Kultūras ministrijas valsts sekretāri Daci Vilsoni un Kultūras ministrijas Nozaru politikas nodaļas eksperti Līgu Buševicu, lai ar Frankfurtes tirgus vadību iesāktu sarunas par viesu valsts statusa iegūšanu nākotnē.

"Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valsts statuss ir ambiciozs mērķis, kas dos iespēju Latvijas valstij un kultūrai izskanēt plašā starptautiskā kontekstā. Tas ir ne tikai jauns atspēriena punkts Latvijas literatūrai un grāmatniecībai, bet arī izcila valsts tēla veidošanas un popularizēšanas iespēja, kurā varam izgaismot savas valsts nacionālās kultūras vērtības. Šobrīd esam šī ceļa sākumposmā, lai realizētu šo ieceri", uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Latvijas nacionālā un grāmatniecības stenda (B79, halle nr. 5) atklāšana paredzēta 16. oktobrī pulksten 16.00. Visu piecu dienu garumā stendā notiks aktīva darbība – izdevēju, poligrāfu, platformas "Latvian Literature" pārstāvju, Latvijas literāro aģentu un citu delegācijas dalībnieku tikšanās ar potenciālajiem ārvalstu sadarbības partneriem. Arī šogad Latvijas stenda dizainā integrēti Latvijas literatūras eksporta kampaņas #iamintrovert elementi. Jebkuram tirgus apmeklētājam būs iespēja uzņemt fotogrāfiju ar jau pazīstamajiem mākslinieka Reiņa Pētersona zīmētajiem introvertajiem autoriem un kādu paša izvēlētu Latvijas rakstnieka citātu, kuri magnētu formā būs izvietoti uz stenda sienas. Platformas "Latvian Literature" pārstāvji tirgū izvēlējušies īpaši reklamēt tos autorus, kuriem nesen jau ir iznākusi vai drīzumā iznāks grāmata vācu valodā – Noru Ikstenu, Māru Zālīti, Arvi Vigulu, Lauri Gundaru, Krišjāni Zeļģi, Uldi Daugaviņu un Aneti Meleci.

Foto: Publicitātes foto

17. oktobrī pulksten 13.00 Frankfurtes grāmatu tirgū tradicionāli tiks prezentēts prestižais bērnu un jaunatnes literatūras katalogs "The White Raven 2019", kurā ik gadu Minhenes Starptautiskā Jaunatnes bibliotēka iekļauj 200 labākos bērnu literatūras darbus, kas pelnījuši pasaules uzmanību, pateicoties to universālajai tematikai, inovatīvajam literārajam un mākslinieciskajam stilam. Šī gada katalogā iekļauti divi Latvijas bērnu literatūras darbi – Kārļa Vērdiņa "Dilles tante" (māksliniece Rebeka Lukošus, izdevniecība "Liels un mazs") un Ineses Paklones "Es picas brālēnu cepu" (māksliniece Vivianna Maria Staņislavska, izdevniecība "Pētergailis").

18. oktobrī pulksten 11.00 izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alīse Nīgale piedalīsies paneļdiskusijā "Bērnu grāmatas Austrumeiropā: jaunas sejas, jaunas grāmatas, jaunas tendences". Visu dienu garumā mākslinieces un dzejnieces Lotes Vilmas Vītiņas vēl nepublicētais darbs "Worms, Clouds, Everything" (Tārpi, mākoņi, viss) tiks izstādīts platformas "dPICTUS" organizētajā izstādē "100 Outstanding Picturebooks" (100 ievērojamas bērnu grāmatas) Frankfurtes grāmatu tirgū. Vairāk par izstādi šeit.

Frankfurtes grāmatu tirgū šogad piedalās izdevniecības "Liels un mazs", "Pētergailis", "Jāņa Rozes apgāds", "Madris" un "Avantis Publishing", tipogrāfijas "Veiters Korporācija", "Darderdze Hologrāfija", kā arī BT1 (Latvijas Grāmatu izstāde) un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

Foto: Publicitātes foto

Dalību Frankfurtes grāmatu tirgū organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar literatūras eksporta platformu "Latvian Literature", finansiāli nodrošina Kultūras ministrija un LIAA

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!