Foto: AP/Scanpix/LETA
Pasaules operas zvaigzne Plasido Domingo, kuru vairākas sievietes apsūdzējušas seksuālā uzmācībā, otrdien, 25. februārī, atvainojās par pāridarījumiem un apliecināja, ka pilnībā uzņemas atbildību par savu rīcību.

"Es gribu, lai viņas zina – man ir patiesi žēl, ka esmu viņas sāpinājis. Es pilnā mērā uzņemos atbildību par savu rīcību," teikts paziņojumā, kas nosūtīts Spānijas ziņu aģentūrai "Europa Press".

Vismaz 20 sievietes izteikušas apsūdzības, ka Domingo viņām savulaik uzmācies ar skūpstiem un glāstiem, viņas apgrābstījis. Dažas no šīm apsūdzībām attiecas uz 80. gadiem.

Līdz šim Domingo apsūdzības noraidījis, par dažām norādot, ka tās ir neprecīzas, bet par citām sakot, kad visi viņa centieni uzņemti ar atsaucību, bet attiecības bijušas abpusēji labprātīgas.

"Es pēdējo mēnešu laikā esmu veltījis laiku, lai pārdomātu apsūdzības, ko man ir izteikušas vairākas manas kolēģes," paziņojumā norādīja Domingo.

Pirmās apsūdzības izskanēja augustā, un pēc diviem mēnešiem Domingo atkāpās no Losandželosas Operas ģenerāldirektora amata, kā arī atteicās no uzstāšanās Ņujorkas Metropoles operā.

Vairākas sievietes apgalvoja, ka Domingo mēģinājis piespiest viņas uz intīmu tuvību, kā sviru izmantojot turpmākās darba iespējas, un dažkārt sodījis sievietes profesionālajā jomā, kad tās viņa tīkojumus noraidījušas.

Paziņojumā Domingo uzsvēra, ka tas nekad nav bijis viņa nodoms.

"Tagad es saprotu, ka dažas sievietes varēja baidīties no godīgas sevis izpaušanas, bažījoties, ka viņu karjera varētu ciest, ja viņas tā rīkotos. Kaut arī tas nekad nav bijis mans nodoms, nevienam nekad nevajadzētu justies šādi," viņš uzsvēra.

Skandāls, kas izraisījis plašu rezonansi ASV, Domingo karjeru Eiropā ietekmējis krietni mazākā mērā, un viņš turpina uzstāties Austrijā, Ungārijā un Krievijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!