Foto: LETA
Vācijas Bundestāgs apstiprina 5,2 miljonu eiro piešķiršanu Vāgnera nama atjaunošanai Rīgā, informēja Rīgas Riharda Vāgnera biedrības pārstāve Vaiva Bauze.

Viņa klāstīja, ka piektdien, 11. decembrī, Bundestāgā notika 2021. gada budžeta pieņemšana, un dienas kārtībā bija arī 5,2 miljonu eiro piešķiršana Vāgnera nama atjaunošanai Rīgā, kas projektam nodrošinās ilgtermiņa plānošanas drošību. Kopumā bijušā pirmā Rīgas teātra atjaunošanai un atdzīvināšanai nepieciešami 35 miljoni eiro.

Bauze atzīmēja, ka 2020. gada oktobrī ēkas ansambļa atslēgas tika nodotas Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai. Vācijas valdības atbalsts, it īpaši projekta sākumposmā, ir būtisks un jānovērtē ļoti augstu, jo tas sniegs nepieciešamo līdzfinansējumu fondu piesaistei. Pārējais finansējums tiek meklēts dažādos fondos, kā, piemēram, Eiropas Reģionālās attīstības fondā, Eiropas Savienības struktūrfondos, Rīgas domes projektu konkursos, kā arī ziedojumos no uzņēmumiem un privātpersonām.

Projekta patronese, Riharda Vāgnera mazmeita un bijusī Baireitas festivāla direktore Eva Vāgnere-Paskjē uzsvērusi, ka šī ir lieliska diena visiem Vāgnera mūzikas cienītājiem.

"Bundestāgs ir nolēmis atbalstīt šo ilgtermiņa projektu un es, kā patronese, jūtos ārkārtīgi laimīga. Cerams, ka drīz mēs varēsim atvērt Vāgnera teātri Rīgā un tādējādi transformēt viņa ideju par dažādu mākslas veidu sapludināšanu vienā kopīgā mākslas darbā jeb "Gesamtkunstwerk" jaunā gadsimtā," pauda Vāgnere-Paskjē.

Savukārt projekta patrons, Latvijas valsts prezidents Egils Levits pauda gandarījumu, ka Vācijas valdība radusi iespēju finansiāli atbalstīt Vāgnera nama atjaunošanu, lai nams atkal kļūtu par vienu no redzamākajiem Ziemeļeiropas kultūras norišu centriem. Viņš uzsvēra, ka Vāgnera namam ir liela nozīme Latvijas un Vācijas vēsturē un kultūras dzīvē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!