Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 12. maijā, pulksten 18 ISSP Galerijā notiks Zandas Pučes un Armanda Andžes grāmatas "Aa fluvius. Zudušo upi meklējot" atklāšana. Kā "Delfi" informē ISSP pārstāvji, vakara gaitā būs iespēja satikt autorus, uzzināt par grāmatas tapšanas procesu, kā arī iegādāties izdevumu par īpašu cenu.

Grāmata ir vizuāls vērojums par Latvijas garāko upi, tās apkārtējo vidi un cilvēkiem cauri laikiem. Tā apvieno vairākus medijus un laiktelpas – stāstu par Zandas Pučes vecvecvectēvu Juhanu Jursu, kurš darināja laivas, 30. gadu estētikā veidotās mākslinieces Zandas Pučes un fotogrāfa Armanda Andžes melnbaltās fotogrāfijas, arhīva materiālus un rakstnieka Kārļa Studenta stāstu "Vasara laivā".

Grāmatas nosaukums "Aa Fluvius" ir atsauce uz Gaujas apzīmējumu vēsturiskās kartēs – Aa apzīmē plašu un tekošu ūdeni, bet fluvius – upi. Līdzās senajam, noslēpumainajam nosaukumam, Gauja jau izsenis iemantojusi noslēpumiem apvītu un īpašu statusu Latvijas kultūrā, raksta grāmatas veidotāji.

Foto: Publicitātes foto

Grāmatas vizuālo tēlu veido mākslinieces Zandas Pučes un fotogrāfa Armanda Andžes melnbaltās, analogās fotogrāfijas un grafiskās dizaineres Alises Štrauses dizains. Juhana Jursa stāstu autore ir Sandra Ķirule, tekstus angļu valodā tulkojusi Anna Marija Knoka.

Grāmata bija nominēta grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2021", izstrādāta ISSP Mentoringa programmā un tās izdevējs – "Baltic Analog Lab". To iespējams iegādāties ISSP veikalā vai mākslinieces Zandas Pučes mājaslapā.

Zanda Puče (1992) ir māksliniece, kura strādā ar dažādiem medijiem – fotogrāfiju, grafiku, instalāciju, skaņu un video. Ar saviem darbiem Puče piedalās starptautiskās izstādēs un festivālos, pētot atmiņas, ģimenes vērtības un dabu. Māksliniece ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2016). Viņas darbi ir iekļauti grupu izstādēs, tostarp "ArtVilnius" mākslas mesē, "Kurhauzo" galerijā Birštonā, "Verkligheten" galerijā Ūmeo, Bauhaus Universitātē Veimārā, festivālos "MADATAC", Madridē un "Photobook Week Aarhus" Orhūsā.

Armands Andže (1988) ir fotogrāfs un "Baltic Analog Lab" biedrs. Ar analogo fotogrāfiju nodarbojas jau 12 gadus un pašmācības ceļā ir apguvis vairākas senās analogās fotogrāfijas tehnikas. Andže ar padziļinātu interesi praktizē lielformāta fotogrāfiju uz paštaisītām sudraba želantīna stikla platēm. Fotogrāfiju apguvis Latvijas Kultūras koledžā un šobrīd mācās Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla dizaina nodaļā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!