Foto: LETA
Svētdien, 21. augustā, Rīgas 810 gadu jubilejas svētku ietvaros, 11. novembra krastmalā notiks vēl Latvijā klātienē neredzētas bruņinieku cīņas zirgos, portālu "Delfi" informē Rīgas Domes pārstāvji.

Rīgas svētki 2011 – Rīgai 810 programma

Cīņas demonstrēs grupa "Gerard Naprous & The Devilshorsemen Stunt Team" no Lielbritānijas, kurā apvienojušies profesionāli kinofilmu kaskadieri un zirgu treneri. Šīs grupas zirgi piedalījušies tādās slavenās filmās kā "Karaļa runa", "Džeina Eira", "Betmens", "Džeims Bonds", "Centurions", BBC seriālos un vēsturisko rekonstrukciju filmās. Lielbritānijas bruņinieku šovs būs vērojams divas reizes – plkst. 13.00 un 18.15. Bruņinieku cīņas laukumā pavadīs dūdu un bungu grupa "Obscurus Orbis".

Jau ziņots, ka 21. augusta svētku diena plkst. 11.00 sāksies ar krāšņu bruņinieku, amatnieku un mākslinieku gājienu no Rātslaukuma, kad lāde ar rīdzinieku dotām atslēgām tiks vesta cauri Vecrīgai uz Krastmalu. Visu dienu šeit valdīs viduslaiku gars: varēs sastapt seno amatu meistarus, bruņiniekus, viduslaiku pilsētas iedzīvotājus un tās viesus, alķīmiķus, burvjus un blēņu stāstniekus. Dienas centrālais notikums būs jaunās, visu rīdzinieku un Rīgas viesu dotās un kopīgi darinātās atslēgas izgatavošana un parādīšana.

Krastmalā būs uzstādīta metāla kausēšanas krāsns. Tajā metālmākslinieka Kārļa Alaiņa vadībā visas ziedotās atslēgas tiks sakausētas kopā vienā lielā, stiprā, skaistā atslēgā. Jaunā atslēga taps visas dienas laikā un plānots, ka tā būs gatava vakarpusē un tiks parādīta rīdziniekiem speciāli veidota uzveduma "Leģenda par Rīgas atslēgu" laikā ap plkst. 22.00. Svētki beigsies ar vēl neredzētu uguņošanu plkst. 22.30.

Rīgas 810 – gades atslēgas kalšanas akciju un pasākumu krastmalā organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība. Idejas autori un radošās koncepcijas izstrādātāji ir Niks Volmārs un Andrejs Ēķis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!