Foto: F64
Svētdien, 21. augustā būs Rīgas 810 gadu jubilejas svētku trešā diena, kas noslēgsies ar īpaši svētkiem rīkotu uzvedumu "Leģenda par Rīgas atslēgu" un krāšņu uguņošanu, portālu "Delfi" informē Rīgas Domes pārstāvji.

Visas dienas garumā 11. novembra krastmalā atdzīvosies viduslaiki. Plkst. 11.00 sāksies krāšņs bruņinieku, amatnieku un mākslinieku gājiens no Rātslaukuma, lai lādi ar rīdzinieku dotām atslēgām cauri Vecrīgai nogādātu Krastmalā.

Daugavmalā varēs sastapt seno amatu meistarus, bruņiniekus, viduslaiku pilsētas iedzīvotājus un tās viesus, alķīmiķus, burvjus un blēņu stāstniekus. Šeit notiks vēl Latvijā klātienē neredzētas bruņinieku cīņas zirgos. Tās demonstrēs grupa "Gerard Naprous & The Devilshorsemen Stunt Team" no Lielbritānijas, kurā apvienojušies profesionāli kinofilmu kaskadieri un zirgu treneri. Šīs grupas zirgi piedalījušies tādās slavenās filmās kā "Karaļa runa", "Džeina Eira", "Betmens", "Džeims Bonds", "Centurions", BBC seriālos un vēsturisko rekonstrukciju filmās. Lielbritānijas bruņinieku šovs būs vērojams divas reizes – plkst. 13.00 un 18.15. Bruņinieku cīņas laukumā pavadīs dūdu un bungu grupa "Obscurus Orbis".

Taču dienas centrālais notikums būs jaunās, visu rīdzinieku un Rīgas viesu dotās un kopīgi darinātās atslēgas izgatavošana un parādīšana. Krastmalā būs uzstādīta metāla kausēšanas krāsns. Tajā metālmākslinieka Kārļa Alaiņa vadībā visas ziedotās atslēgas tiks sakausētas kopā vienā lielā, stiprā, skaistā atslēgā. Jaunā atslēga taps visas dienas laikā un plānots, ka tā būs gatava vakarpusē un tiks parādīta rīdziniekiem speciāli veidota uzveduma "Leģenda par Rīgas atslēgu" laikā ap plkst. 22.00. Svētki beigsies ar uguņošanu plkst. 22.30.

Svētdien no plkst. 10.00 turpinās darboties arī Meistardārzs Vērmanes dārzā, kur savas amata prasmes rādīs lietišķās mākslas meistari no visas Latvijas, būs tirdziņš, grāmatu iela, kas darbosies līdz plkst. 21.00. Vērmanes dārzā plkst. 14.00 sāksies arī Rīgas 2. folkfestivāls "Pašā Rīgas viducī".

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs no plkst. 11.00 aicina uz pasākumu "Rīgas gadsimtu stāsti: Fakti, leģendas, deja un mūzika", bet jauniešu pūtēju orķestris "Auseklītis" Rātslaukumā plkst. 12.00 un plkst. 14.00 piedāvā savu koncertu un defilē programmu "Rīga dimd". Savukārt Pēterbaznīcā plkst. 16.00 koncertu sniedz Tallinas Nommes mūzikas skolas jauniešu simfoniskais orķestris.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!