Ar divu mūsdienu mūzikas milžu - latvieša Pētera Vaska un igauņa Arvo Perta skaņdarbu "Credo", sestdien, 2. jūnijā tiks atklāts otras Rīgas festivāls, kas līdz 21. jūnijam ar dažādiem koncertiem iepriecinās klausītājus gan Rīgas koncertzālēs, gan Pierīgā, portālu "Delfi" informē festivāla organizatori VSIA "Latvijas Koncerti".

Koncertā Doma baznīcā izskanēs kompozīcijas ar nosaukumu "Credo" ("Ticu") Valsts akadēmiskā kora "Latvija" un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā. Pie diriģenta pults būs pasaulē pazīstamais un pieprasītais igauņu diriģents Tenu Kaljuste.

Vasks un Perts ir draugi dzīvē un domubiedri daiļradē – viņus vieno līdzīgs pasaules uzskats, kā arī vēlme ar mūziku stāstīt par mūsdienu pasaules dramatiskajām nepilnībām un vienlaikus stiprināt klausītāja ticību garīgo vērtību triumfam pār ikdienišķo un materiālo.

Pētera Vaska skaņdarbs "Credo" orķestrim sacerēts 2009. gada pavasarī. Pēdējās korektūras partitūrā komponists pierakstījis Ziemassvētku laikā.

Arvo Perta "Credo" komponēts klavierēm, korim un orķestrim 1968. gadā – laikā, kad komponists vēl dzīvoja dzimtajā Igaunijā.

Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Tenu Kaljuste kopā muzicēs pirmoreiz. Koris "Latvija" ir pastāvīgs un pieredzējis Arvo Perta darbu interprets, ko pats komponists labprāt aicina uz dažādiem pasaules festivāliem un vērtē ļoti augstu. Tenu Kaljuste ir Arvo Perta mūzikas pastāvīgs pavadonis – daudzu meistara opusu pasaules pirmatskaņotājs.
Jau ziņots, ka otrais Rīgas festivāls šogad notiks no 2. līdz 21. jūnijam pulcējot tādas pasaules zvaigznes kā Elīna Garanča, Aleksandrs Antoņenko, Kristianu Lindbergu, Pīteru Eldridžu un daudzus citus.

Biļetes uz šo un citiem Rīgas festivāla koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!