Foto: NO LMS krājuma

Šī gada 14. martā mūžībā aizgājusi keramiķe, porcelāna apgleznotāja Antoņina Paškēviča, portālu "Delfi" informē Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) vadītājs Igors Dobičins.

Atvadīšanās no mākslinieces Antoņinas Paškēvičas (1951-2024) notiks 20. martā pulksten 14 Rīgas kremācijas centra Lielajā zālē, Varoņu 3A, Rīgā.

Māksliniece Antoņina Paškēviča savā daiļradē strādāja vairākos mākslas veidos keramikā un tēlniecībā – veidoja un eksponēja darbus koka, bronzas, porcelāna, biskvīta, šamota materiālos, radīja vāzes, amforas, šķīvjus, sienas dekorus, sīkplastikas objektus, medaļas. Māksliniece daiļradē īpaši bija iecienījusi virsglazūras apgleznojumus ar antīko mītu varoņu tēlu – "Dēmetras", "Artemīdas", "Afrodītes" u.c. attēliem, Vecās un Jaunās Derības ainu tēlojumu ar Art Deco un popārta stilistikas iezīmēm. Autores mākslā noteicošais ir postmodernais naratīvs, izteikts figurālās kompozīcijās ar augu, arhitektūras elementiem, un ornamentālie motīvi.

Antoņinas Paškēvičas darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (LNMM), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejā, kā arī citos muzejos un privātkolekcijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!