Foto: Armands Kaušelis

Liepājas teātrī režisora Dž.Dž.Džilindžera vadībā jau vairākus mēnešus notiek darbs pie iestudējuma "Māja, kurā vīriešiem ieeja ir aizliegta", kurš top pēc beļģu rakstnieces Karīnas Lambēras romāna ar tādu pašu nosaukumu.

Izrādes dramatizējumu veidojis pats režisors. Iestudējums, kuram viņš devis žanrisko apzīmējumu – maiga ironija par sievietēm divās daļās – pirmizrādi piedzīvos 16. martā, portālu "Delfi" informē teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Autore Karīna Lambēra rakstniecībai pievērsās pirms 10 gadiem. "Māja, kurā vīriešiem ieeja ir aizliegta" ir viņas pirmais romāns, kas Beļģijā saņēma balvu kā labākā debijas grāmata. Viņas grāmatu varoņi ir vienkārši cilvēki, kurus pārsteidz kāds neierasts notikums, kas liek viņiem saņemties un pārbauda viņu spējas pārradīt sevi no jauna.

"Šis ir stāsts par māju, kurā dzīvo Karaliene. Un šajā mājā laipni aicināta apmesties ikviena sieviete, kurai tas ir nepieciešams. Tikai ar vienu noteikumu – šajā mājā vīriešiem ieeja ir aizliegta. Tā nu viņas tur dzīvo – Simona, Rozālija un Džuzepīna – un katrai ir savs iemesls tur būt. Dzīve rit savu ierasto gaitu, līdz ierodas Džuljeta, liekot katrai no sievietēm uzdot sev jautājumu – vai dzīve bez mīlestības ir iespējama?" raksta iestudējuma veidotāji.

Izrādē piedalās Anete Berķe, Everita Pjata-Gertnere, Kintija Stūre, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Liepājas teātra aktieriem šajā iestudējumā pievienojusies arī Inga Alsiņa-Lasmane.

Iestudējuma radošajā komandā strādā arī režisora asistente un horeogrāfe Linda Kalniņa, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrāde iekļauta lielās zāles abonementā, šomēnes to iespējams noskatīties arī 17. un 23. martā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!