Foto: DELFI

Latvijas teātros sācies skatītāju balsojums par trim galvenajām šā gada ”Spēlmaņu nakts” nominācijām – Gada dramatiskā teātra izrāde, Gada aktieris un Gada aktrise, portālu ”Delfi” informē Rīgas Domes pārstāvji.

Līdz pat 21. novembrim par saviem favorītiem būs iespējams nobalsot 11 teātros visā Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, ”Dirty Deal Teatro” un Ģertrūdes ielas teātrī, kā arī Rīgas domes Klientu apkalpošanas centros, Kungu ielā 7/9 un Brīvības ielā 49/53. Elektroniski nobalsot būs iespējams ”Spēlmaņu nakts” oficiālajā interneta vietnē.

Balsošanai noslēdzoties, tiks izlozētas 40 biļetes uz Latvijas teātru izrādēm, kā arī divi ielūgumi uz ”Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju.

Nominācijā ”Gada dramatiskā teātra izrāde” uz balvu pretendē režisora Valtera Sīļa ”Osedžas zeme” un Kirila Serebreņņikova ”Voiceks” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisora Alvja Hermaņa ”Oņegins. Komentāri” un ”Oblomovs” Jaunajā Rīgas teātrī, kā arī režisora Vladislavs Nastavševa ”Jūlijas jaunkundze” Valmieras teātrī.

Nominācijai ”Gada aktieris” izvirzīti Gundars Āboliņš par Oblomova lomu izrādē ”Oblomovs” Jaunajā Rīgas teātrī, Ģirts Krūmiņš par Oblomova lomu izrādē ”Oblomovs” un Kempa lomu izrādē ”Vigīlija. Sapnis par nomodu” Jaunajā Rīgas teātrī, Juris Žagars par Henrija lomu Dailes teātra izrādē ”Tas īstais, tā īstā”, Kārlis Krūmiņš par lomu izrādē ”Leģionāri” Ģertrūdes ielas teātrī un Leonīds Lencs par Indrānu tēva lomu izrādē ”Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Uz balvu nominācijā ”Gada aktrise” pretendē Elita Kļaviņa par Alīdes Trū lomu izrādē ”Muša” Jaunajā Rīgas teātrī, Ieva Puķe par Leidijas Torensas lomu izrādē ”Orfejs pazemē” un Larisas lomu izrādē ”Līgava bez pūra” Valmieras drāmas teātrī, Ināra Slucka par Vīneblas kundzes lomu izrādē ”Pērnvasar negaidot” Latvijas Nacionālajā teātrī, Indra Briķe par Vecāsmātes lomu izrādē ”Apglabājiet mani zem grīdas” Dailes teātrī un Lolita Cauka par Violetas Vestones lomu izrādē ”Osedžas zeme” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Arī šogad ”Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 23. novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, un tā tiks translēta LTV 1 un Latvijas radio 1 tiešraidē no Latvijas Nacionālā teātra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!