Foto: Publicitātes foto
Pirmdien, 11. aprīlī plkst. 19.00 Valmieras teātra Lielajā zālē jau trešo reizi notiks Krodera pirmdiena – izcilā režisora Oļģetra Krodera vārdā nosauktas balvas pasniegšana ceremonija, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Balvu iniciējis un pasniegs "Krodera fonds", kas dibināts, lai saglabātu ievērojamā režisora piemiņu un veicinātu radošu viņa mākslas un dzīves skatījuma attīstību latviešu teātrī. Līdz šim balvu saņēmusi aktrise Indra Briķe (attēlā) un māksliniece Monika Pormale. Pirmās "Krodera balvas" ieguvēja Indra Briķe, kura šo balvu pēc saņemšanas novērtēja kā augstāko sava mūža atzinību, ar to ir devusi emocionālāko apzīmējumu balvas nozīmībai.

Ievērojot tradīciju, šā gada pasākumu vadīs aktieri Artūrs Skrastiņš un Vilis Daudziņš, un uz "Krodera balvu" tāpat kā iepriekš pretendēs kāds no divpadsmit nominantiem, kurus balvas pasniedzēji – "Krodera fonda" valde turēs noslēpumā līdz 11. aprīļa vakaram. "Krodera balva" gada izaicinošākajam izcilniekam būs mākslinieka Aivara Vīlipsōna veidota statuete – mets topošajam Krodera piemineklim, kā arī naudas balva.

Atšķirībā no "Spēlmaņu nakts", kas fiksē sezonas augstāko kvalitāti, "Krodera balvas" mērķis ir izcelt esošās situācijas pārvērtēšanu, skatpunkta maiņu, izraušanos no ierastiem, lai arī pareiziem un stabiliem priekšstatiem.

Biļetes uz "Krodera balvas" pasniegšanas ceremoniju var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un interenetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!