Foto: No Igaunijas viesizrādes "Jūlijas jaunkundze"

Šonedēļ, no 5. līdz 7. augustam, kultūras gardēži aicināti uz Valmieru, kur norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls – skatuves mākslas notikums pilsētvidē ar jaunradītu teātra iestudējumu pirmizrādēm, brīvdabas kino un mūzikas vakariem, kā arī īpašu programmu bērniem un jauniešiem.

Festivālu piektdien Valmieras vecpilsētā aiz muzeja atklās Igaunijas projektu teātris "Kell Kümme" ar R. Blaumaņa laikabiedra A. Strindberga lugu "Jūlijas jaunkundze", vecajā bānīša depo varēs noskatīties modes mākslinieku Mareunrol's, mūziķa Shipsea un režisora Elmāra Seņkova versiju par R. Blaumaņa balādi "Tālavas taurētājs", Sajūtu parka pļavā pie Gaujas komponists Kristaps Pētersons veidos audiālu instalāciju koncerta formā – R. Blaumaņa "Purva bridējs", bet režisors Mārtiņš Eihe kopā ar grupu "Iļģi" senā muižas kompleksa laidarā Valmiermuižā piedāvās Raiņa "Spēlēju, dancoju".

Teātra izrāžu programmu papildinās iestudējumi bērniem un jauniešiem "Nāc laukā!" un "Supsupsukas", kas sestdien un svētdien norisināsies Valmieras daudzdzīvokļu namu pagalmos G. Apiņa un L. Laicena ielā, kā arī skeitparkā. Paralēli teātra izrādēm ik vakaru notiks kino un mūzikas vakari – sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) Hanzas laukumā pēc saulrieta varēs noskatīties Ziemeļvalstu kino pērles: piektdien – islandiešu komēdiju "Lauku kāzas", sestdien – Parīzē dzimušā islandiešu režisora Dagura Kari filmu "Labā sirds" un svētdien – norvēģu drāmu "Ne sava dabā", kuras režisori ir Ūle Jēvers un Marte Volde. Valmiermuižas klēts pagalmā, savukārt, katru festivāla dienu pusnaktī noslēgs dažādu mūziķu koncerti: piektdien uzstāsies grupa "Tesa", sestdien – Jēkabs Nīmanis ar grupu "Mūsdienas", bet svētdienas pēcpusdienā muzicēs Anete Kozlovska, un festivāla noslēgumā pēc izrādes "Spēlēju, dancoju" klēts pagalmā būs danči ar grupu "Iļģi". Bērnu un jauniešu programma, kā arī kino un mūzikas vakari būs pieejami bez maksas.

Foto: No Igaunijas viesizrādes "Jūlijas jaunkundze"

Festivāla laikā Hanzas laukumā darbosies Informācijas centrs, kurā apmeklētāji varēs saņemt festivāla programmu, norises vietu karti un informāciju par festivāla norisi. Piektdien Informācijas centrs būs atvērts no pulksten 16:00 līdz 22:00, bet sestdien un svētdien no 11:00 - 22:00. Apmeklētāju ērtībai vakaros pēc izrādes "Tālavas taurētājs" piektdien, sestdien un svētdien uz pilsētas centru (brīvdabas kino), Sajūtu parku (izrāde "Purva bridējs. Ciltskoks") un Valmiermuižu (izrāde "Spēlēju, dancoju") kursēs īpašais festivāla autobuss. Tajā varēs braukt bez maksas, uzrādot ieejas biļeti uz jebkuru no izrādēm. Lai novērtētu un iejustos festivāla norises vietu atmosfērā, uz izrādēm, kino un mūzikas vakariem skatītāji aicināti laicīgi – vismaz stundu agrāk. Valmiermuižas laidarā, Sajūtu parka pļavā, vecajā bānīša depo, Hanzas laukumā un Valmiermuižas Alus dārzā būs atvērts Valmiermuižas Latvijas garšu bārs, kur varēs veldzēties arī ar jauno, īpaši festivālam radīto alu.

Biļešu skaits uz teātra izrādēm ir ierobežots. Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Plašāka informācija un festivāla programma meklējama festivāla mājas lapā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!