Foto: Džeina Saulīte

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī 20. februārī pulksten 19.00 varēs noskatīties Daugavpils teātra viesizrādi – mūziklu "Džeina Eira", portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Mūzikls par mīlestību un godu – "Džeina Eira" – Oļega Šapošņikova režijā ir viens no populārākajiem Daugavpils teātra pēdējo gadu iestudējumiem, uz kuru Daugavpilī biļetes ir izpārdotas jau trīs mēnešus uz priekšu. Pēc iepriekšējās mūzikla "Džeina Eira" viesizrādes Rīgā Daugavpils teātris saņēmis vairākus skatītāju lūgumus iestudējumu galvaspilsēta parādīt vēlreiz.

Šarlotes Brontē 1847. gadā publicētais romāns iepazīstināja pasauli ar tajā laikā revolucionāru tēlu – garā stiprā Džeina Eira kļuvusi par sinonīmu spēcīgai personībai ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Arī komponista Kima Breitburga un autora Karena Kavalerjana radītajā mūziklā skatītājiem ir iespēja izsekot līdzi šīs spēcīgās sievietes ceļam, kurā mijās cīņa starp vēlmi ļauties savām jūtām un nezaudēt godu.

Izrādes režisors Oļegs Šapošņikovs saka, ka šis mūzikls ļauj nedaudz padziļinātāk ieskatīties Šarlotes Brontē radīto tēlu dvēseles dzīlēs, pateicoties tā netipiskajai formai: vienu un to pašu personāžu atsevišķi atveido gan dramatiskais aktieris, gan dejotājs caur savu plastiku, gan vokālists ar savu balsi.

"Mūziklu trūkums ir tajā, ka to uztvere pārsvarā notiek tikai caur ārijām, savukārt šoreiz, pateicoties tam, ka mēs esam nodrošinājuši ļoti kvalitatīvu vokālo partiju izpildījumu, gan profesionāli nevainojamu aktierspēli - viens izpildītājs paspilgtina otru un dod padziļinātāku iespaidu par personāžu," uzsver režisors.

Iestudējumā "Džeina Eira" piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī pieaicinātie solisti, tajā skaitā Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs. Tāpat mūziklu bagātina Irinas Saveļjevas horeogrāfija Daugavpils teātra dejotāju trupas izpildījumā. Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Inga Bermaka Apiaha.

Izrāde ir krievu valodā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!