Foto: Artūrs Pavlovs
Dailes teātra Mazajā zālē 27. martā pirmizrādi piedzīvos režisora Viestura Meikšana iestudējums – Žana Ženē "Kalpone", portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Laura Leimane.

Iestudējuma sižets ir šāds – kundzes nav mājās, un viņas kalpones - māsas Solanža un Klēra - izspēlē fantāzijas par savas kundzes nogalināšanu. Mainoties vietām un iejūtoties gan saimnieka, gan kalpa situācijā, viņas maina drēbes, valodu un uzvedību. Lomu spēles un sajauktas identitātes, fantāzijas par noziegumu un sodu, iekāri un varaskāri – tas ir izsmalcināti sadomazohistisks rituāls, kurā nozīme ir katrai detaļai. Viņas vada nepiepildītas ilgas un sapņi, kurus labāk būtu paturēt noslēpumā. Sakāve var būt salda un sāpīga reizē. Savu jūtu un iedomu cietumā kalpones vēlas būt skaistas, laimīgas un brīvas. Taču tā ir ļoti bīstama spēle.

Izrādes lomas atveidos aktrises Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa. Iestudējuma režisors un telpas iekārtojuma autors ir Viesturs Meikšāns, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!