Foto: DELFI

Jaunais Rīgas teātris un Alvis Hermanis paziņo par jaunu sadarbības projektu ar slaveno Rīgā dzimušo baleta mākslinieku Mihailu Barišņikovu, kas pirmizrādi piedzīvos 2019. gada rudenī.

Pēc iepriekšējā kopdarba – izrādes "Brodskis/Barišņikovs", kura jau ceturto sezonu ceļo pa pasauli, tiek gatavots jauns kopīgs projekts. Šobrīd jau ir sākušies mēģinājumi jaunam iestudējumam "Baltais helikopters", kura pirmizrāde paredzēta 2019. gada 21. novembrī Rīgā, Jaunajā Rīgas teātrī.

Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā Katoļu baznīcas pāvesta – Benedikta XVI – noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu posteni dzīves laikā. Līdz šim bija pašsaprotami, ka šis amats tiek pildīts līdz pat nāves brīdim. Oficiālā atkāpšanās versija par veselības problēmām ne visiem šķiet pārliecinoša. Ir arī citas versijas. Astoņi gadi, kuru laikā Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas. Jozefa Racingera/ Benedikta XVI lomā būs Mihails Barišņikovs.

Izrādē piedalīsies arī Jaunā Rīgas teātra aktieri - Kaspars Znotiņš (pāvesta sekretārs) un Guna Zariņa (Māsa Tabiana).

Režisors un lugas autors – Alvis Hermanis. Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne. Izrādē skanēs itāļu, angļu, poļu, latīņu un citas valodas ar simultāno tulkojumu. Par biļešu tirdzniecības uzsākšanu teātris informēs 2019. gada rudenī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!