Foto: Marko Rass

Režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātrī iestudējis Vasīlija Sigareva lugu "Kareņins" ar aktieri Ģirtu Ķesteri titullomā. Izrāde veidota pēc Ļeva Tolstoja romāna "Anna Kareņina" motīviem. Iestudējuma pirmizrāde – 29. martā Dailes teātra Lielajā zālē.

Ļeva Tolstoja romāns "Anna Kareņina" ir viens no pazīstamākajiem mīlas stāstiem pasaules literatūrā. Virtuozi spēlējoties ar vispārzināmiem kultūras mītiem, krievu dramaturgs Vasīlijs Sigarevs rekonstruē "Annas Kareņinas" mīlas trīsstūra notikumus no Annas vīra Alekseja Kareņina skatu punkta. Šajā versijā tie ir nevis Annas, bet Kareņina dēmoni, kas ir notikumu centrā. "Tās ir ciešanas, kas parasti paliek neievērotas. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle," raksta izrādes veidotāji.

Kā minēts, Alekseja Kareņina loma uzticēta aktierim Ģirtam Ķesterim, savukārt Annu Kareņinu atveido Lelde Dreimane. Citās lomās Gints Andžāns, Ieva Florence, Rūdis Bikšus, Dārta Daneviča, Anete Krasovska, Mārtiņš Upenieks, Juris Bartkevičs un Santa Didžus vai Dana Avotiņa-Lāce.

Režisors Dž.Dž.Džilindžers izrādi veidojis kopā ar scenogrāfu Artūru Bērziņu, kostīmu mākslinieci Katju Šehurinu, horeogrāfi un režisora asistenti Lindu Kalniņu un gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!