Foto: Publicitātes foto
Latvijas Leļļu teātris arī šogad piedāvās noskatīties ikgadējās "Skroderdienas Silmačos" izrādes. Iestudējums tiks rādīts vien trīs dienas – 18., 19. un 20. jūnijā pulksten 18.30, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Izrādi pieaugušajiem, ko var skatīties arī skolas vecuma bērni, veidojuši režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis. Savulaik abi režisori, kā arī leļļu māksliniece Ilze Vītoliņa un scenogrāfe Anita Znutiņa-Šēve, tradicionālo un visiem labi zināmo sižetu nolēma iestudēt neparastākā veidā – visi lugas tēli ir nevis lelles-cilvēki, bet gan lelles-dzīvnieki.

Izrādes dziesmas aranžējis Valdis Zilveris, bet lomās redzami Leļļu teātra populārākie aktieri: Antonijas jeb Silmaču saimnieces lomā iejutīsies Lienīte Osipova, Aleksis būs Artūrs Putniņš, Kārlēns – Miķelis Žideļūns, Elīna – Baiba Vanaga, Pindaks – Anrijs Sirmais, Pindacīša – Silvija Bitere, Ieviņa – Evita Klimavičiusa, Pičuks – Pēteris Galviņš, Auce un Bebene – Dace Vītola, Tomuļu māte – Laila Kirmuška, Dūdars un Joske – Pēteris Šogolovs, Rūdis – Edgars Kaufelds, Ābrams – Valdis Vanags, Zāra – Dana Avotiņa-Lāce.

Lai gan izrāde iestudēta 2007. gadā un tikusi izrādīta jau daudzus gadus, ik reizi atgriežoties pie šī iestudējuma, leļļu teātra aktieri to dara ar azartu un prieku, mēģinot izkopt tēlu raksturus, atrast jaunas to nianses un izpausmes veidus.

2006/2007. gada sezonā Leļļu teātra "Skroderdienas Silmačos" izpelnījās "Spēlmaņu nakts" žūrijas specbalvu par "Netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!