Foto: DELFI

Par Latvijas Nacionālā teātra labākajiem aktieriem aizvadītajā sezonā nosaukti Lāsma Kugrēna un Artūrs Krūzkops, savukārt par gada izrādi Lielajā zālē atzina Elmāra Seņkova izrādi "Pūt, vējiņi!", bet mazajos spēles laukumos režisora Toma Treiņa izrādi "Latvieši", jaunās sezonas atklāšanas preses konferencē informēja Nacionālā teātra pārstāvji.

Nacionālā teātra pārstāvji atklāja, ka Kugrēnai piešķīra Elzas Radziņas kulonu par darbu izrādēs "Cīrulīši" un "Pūt, vējiņi!". Savukārt Krūzkops saņēma Kārļa Sebra gredzenu par lomām izrādēs "Baltiešu gredzens", "Antiņš. Zelts. Kalns" un "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2. teātris".

Par spilgtāko mīlētājas lomu izrādēs "Aka" un "Cīrulīši" Veltas Līnes ceļojošo balvu "Antas Klints gredzens" guva aktrise Marija Bērziņa. Tāpat īpašu atzinību izpelnījās izrāde "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2. teātris", kuru režisējis Valters Sīlis.

Iepriekšējā sezonā Nacionālā teātra nodarbinātākie aktieri ir Madara Botmane, kura spēlējusi 147 izrādēs, un Kārlis Reijers, kurš spēlēja 175 izrādēs. Turpretī par aizvadītās sezonas labāko tehnisko darbinieku kļuva elektrometinātājs Andrejs Siliņš, bet par labāko administratīvo darbinieku atzina biļešu kontroles dienesta vadītāju Ričardu Vorobjovu.

Pērn Nacionālajā teātrī nospēlēja 568 izrādes, kuras apmeklēja 171 962 skatītāji. Kā norādīja teātra pārstāvji, pērn palielinājās gan Lielajā zālē notiekošo izrāžu apmeklējums, gan mazo spēļu laukumu izrāžu pieprasījums.

Visvairāk Lielajā zālē iepriekšējā gadā spēlēta Seņkova izrāde "Pūt, vējiņi!" – 38 reizes. Tas ir lielākais nospēlēto izrāžu skaits ne vien Lielajā zālē, bet visā teātrī kopumā. Vēl 31 reizi spēlēta režisora Jāņa Vimbas izrāde "ART", bet 20 reizes spēlēta izrāde "Juveliera jubileja".

Nacionālais teātris jauno sezonu ar pirmizrādēm uzsāks 19. septembrī, taču vairākus iepriekšējās sezonas iestudējumus varēs skatīt jau no augusta beigām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!