Foto: Mārcis Baltskars
Dailes teātra Vasaras dārzā 1. jūlijā pirmizrādi piedzīvos režisora Gundara Silaktiņa iestudējums "Blokmājas Dons Kihots" ar Daini Grūbi un Lauri Subatnieku galvenajās lomās, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Kā raksta iestudējuma veidotāji, izrāde "Blokmājas Dons Kihots" būs skatītājiem vēl nebijusi teātra pieredze: apmeklētāji un aktieri atradīsies vienam pret otru neierastā novietojumā, bet izrādes skaņa būs dzirdama digitālajās austiņās, kas tiks izdalītas pirms izrādes, ievērojot visus drošības un dezinfekcijas pasākumus.

"Blokmājas Dons Kihots" sižets vēsta par parastu mikrorajona tipveida blokmāju, kurā ir kāds dzīvoklis. Ejot garām tā durvīm, kaimiņi parasti mazliet pieliek soli. Ir labāk nezināt, ko aiz tām dara dzīvokļa vientuļais iemītnieks, kurš sevi dēvē par Jautājuma zīmi pat tad, ja par pasaules drīzo likteni zina ko tādu, ko nezina neviens cits.

Toties Viktors šīm durvīm garām paiet nedrīkst. Viņa ikdienas darbs ir pārbaudīt elektrības skaitītāja rādījumus, lai gan pašam mājās viss jūk un brūk. Ticis iekšā dzīvoklī, Viktors kļūst par Jautājuma zīmes ķīlnieku un līdzzinātāju, un viņam ir tieši viena stunda laika, lai kopā ar stipri savādo blokmājas donkihotu glābtu pasauli.

Režisora Gundara Silakaktiņa vadībā galvenajās lomās iejūtas aktieri Dainis Grūbe un Lauris Subatnieks. Par izrādes māksliniecisko noformējumu rūpēsies mākslinieks Aigars Ozoliņš, mākslinieka asistente Jurate Silakaktiņa, mūzikas konsultante Zane Dombrovska un gaismu mākslinieks Harijs Zālītis.

Izrādi būs iespējams vērot 1., 2., 3., 4. un 5. jūlijā, kā arī 8. un 9. augustā Dailes teātra Vasaras dārzā. Apmeklētājiem pulcēšanās pusstundu pirms pasākuma, ievērojot valstī noteiktās drošības prasības. Tā kā izrāde notiek brīvdabā, aicinām izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Kā informē Dailes teātra pārstāvji, skatītājiem, kuri bija iegādājušies biļetes uz šo izrādi 30. maijā, 2.un 3. jūnijā, nauda par iegādātajām biļetēm tiks atmaksāta. Šīs biļetes iespējams nodot jebkurā "Biļešu paradīzes" kasē, bet internetā iegādāto biļešu īpašniekiem nauda bankas kontā tiks atgriezta automātiski.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!