Foto: Publicitātes foto

Turpinot teātriem neierasto vasaras sezonu, Dailes teātris ar melnā humora, politnekorektuma un ironijas pilnu skatienu aicina pievērsties pandēmijas ēnā piemirstiem, taču ne mazāk būtiskiem jautājumiem izrādē "Sidraba šķidrums". Iestudējums top sadarbībā ar neatkarīgo teātra trupu "Kvadrifrons".

Šī ir pirmā abu teātru kopīgi iestudētā izrāde, kas pirmizrādi piedzīvos 23. jūlijā.

Izrādes notikumi uzdod jautājumus. Piemēram, vai Latvijai vajadzētu ratificēt Stambulas konvenciju? Vai konservtīvo vērtību piekritēji aizmirsuši, ka dzīvo divdesmit pirmajā gadsimtā? Kā vairojas sliekas? Un visbeidzot - kas kopīgs viendzimuma pāriem un vampīriem? Šos un vēl citus jautājumus risina seši trīsdesmitgadnieki, kurus vieno ģimenes, senas draudzības vai pirmās mīlestības saites, bet šķeļ kardināli pretēji uzskati politikā.

Iestudējuma notikumi risinās vienā vasaras naktī, laikā no saulrieta līdz saullēktamminētā trīsdesmitgadnieku kompānija gatavojas kopīgi rīkotām kāzu svinībām, taču nenojauš, ka ilgi gaidītais un priecīgais notikums izvērtīsies nežēlīgā kaujā par labāko iespējamo vērtību sistēmu. Izrāde, kam dots žanra apzīmējums "Kauja pie kritenes. Komēdija", cenšas noskaidrot - kā un vai iespējams rast saprašanos laikā, kad sabiedrībā saduras divas polarizētas pasaules.

Izrādes režisore Paula Pļavniece. Lomās Inita Sondore, Alise Danovska, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks, Andris Bulis, Toms Veličko vai Kaspars Dumburs. Izrādes scenogrāfijas un kostīmu autori Klāvs Mellis un Ance Strazda ("Kvadrifrons"). Muzikālās partitūras autors Kārlis Tone ("Kvadrifrons"), horeogrāfs Rūdolfs Gediņš, bet gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers ("Kvadrifrons").

Atgādinām, ka pirmo reizi dramaturģes Justīnes Kļavas lugu "Sidraba šķidrums" teātra trupa "Kvadrifrons" kopā ar režisori Ingu Tropu iestudēja 2018. gadā. Tomēr īsi pirms pirmizrādes tā tika atcelta tā arī nekad nenonākot pie skatītājiem.

Izrāde Dailes teātrī būs skatāma 23. un 26. jūlijā, kā arī 19. un 20. augustā. Kā uzsver teātra pārstāvji, lai arī dzīve lēnām sākt atgriezties ierastajā ritmā, joprojām tiks ievēroti visi nepieciešamie piesardzības pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Biļetes uz izrādi nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!