Foto: Džeina Saulīte
Piektdien, 25. septembrī, Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde melodrāmai latviešu valodā "XXL", kuru iestudēja režisors Dž. Dž. Džilindžers.

Kā "Delfi" informēja teātra pārstāvji, izrāde ir balstīta amerikāņu dramaturga Nīla Labuta lugā "Resnā cūka", kuru tulkojusi Evita Mamaja. Šī luga saņēmusi "Outer Critics Circle" balvu kategorijā "Izcilākā ārpus Brodvejas luga" (2005) un tika nominēta Lorensa Olivjē teātra balvai kategorijā "Labākā jaunā komēdija" (2008).

Iestudējuma galvenais varonis ir kāda prestiža ofisa darbinieks, rūdīts vecpuisis Toms. Viņa dzīvi pēkšņi sagaida negaidīts pavērsiens – mīlestība. "Pusdienu pārtraukumā nejauši sastaptā dāma izrādās aizraujoša sarunu biedrene, kas apveltīta ar labu humora izjūtu un interesantu gaumi filmu izvēlē. Šķiet, ka Toms ir smagi iemīlējies, jo cītīgi cenšas nemanīt to, uz ko sašutumā norāda viņa kolēģi – Helēna ir diezgan apaļīga sieviete gados, turklāt vienkārša bibliotekāre, un noteikti nevar būt piemērota otrā pusīte tādam vīrietim kā Toms. Vai Toms spēs pretoties kolēģu spiedienam un šķībajiem skatieniem? Vai mīlestībai tiešām ir jākļūst par varoņdarbu? To skatītāji uzzinās, atnākot uz izrādi," par izrādi raksta tās veidotāji.

Izrādē Toma lomu atveido aktieris Mihails Abramovs, kuram tā ir jau otrā režisora Dž. Dž. Džilindžera izrāde: "Pirms dažiem gadiem Džilindžers iestudēja izrādi "Iemīlējās muļķis muļķītē", kurā man palaimējās nospēlēt divas epizodiskas raksturlomas. Katru reizi es gaidīju šo izrādi ar nepacietību un ar prieku tajā spēlēju. Pirms diviem gadiem es nejauši satiku režisoru "Spēlmaņu nakts" ceremonijā, no sirds pateicos par šīm lomām un izteicu vēlmi pastrādāt kādreiz kopā vēl, kaut vai koka lomā. Es ļoti vēlējos atkal strādāt ar šo režisoru! Lūk, arī saņēmu, ko gribēju, tikai negaidīju tik lielu apjomu visās nozīmēs. Galvenā loma vienmēr ir liela atbildība. Var augstu uzlidot un var zemu krist. Tās bija manas pirmās domas, uzsākot mēģinājumu procesu, bet tās ātri izgaisa, pateicoties domubiedriem, kuri vienmēr gatavi atbalstīt un palīdzēt. Šī luga atspoguļo ne pārāk patīkamas, drīzāk – ne visai ērtas tēmas, kuras skar praktiski katru cilvēku. Saprotams, ka procesa gaitā tu pats ar sevi nonāc konfliktā, kā rezultātā tiek risināti divi uzdevumi - problēmas, personīgās un varoņa. Ceru, ka mēs spēsim nodot skatītājiem visu iecerēto, savukārt skatītāji pamēģinās izdarīt sev būtiskus secinājumus."

Izrādes radošo komandu veido scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Iveta Vecmane, gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs, režisora asistente un kustību konsultante Linda Kalniņa. Lomās: Maija Korkliša, Mihails Abramovs, Māris Korsiets un Zanda Mankopa.

Biļetes uz šo un citām Daugavpils teātra izrādēm nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!