Foto: Publicitātes foto
Kopš pirmizrādes 2020. gada 27. novembrī Jaunā Rīgas teātra (JRT) veidoto daudzsēriju mākslas filmu "Aģentūra" noskatījušies ap 20 000 skatītāju, kopējais pirkumu skaits – ap 5500, informē teātra pārstāve Inga Liepiņa. Nu seriāls pieejams arī angļu un krievu valodā.

Kā uzsver Liepiņa, atšķirībā no JRT teātra izrādēm, uz kurām pieprasījums ir lielāks par piedāvāto biļešu skaitu, šoreiz jebkuram JRT skatītājam ir iespējams noskatīties 2020. gada vasarā tapušo JRT produktu ar visu teātra aktieru un Latvijas Kultūras akadēmijas JRT aktieru kursa piedalīšanos.

Trīs mēnešu laikā atsevišķi radītā interneta platformā agentura.jrt.lv filmu ir iegādājušies gandrīz 5500 pircēju. "Mūsu novērojami liecina, ka filmu pārsvarā skatās ģimenes un draugu lokā, arī daloties arī filmas skatīšanās pieejām, tādēļ viennozīmīgi filmas sasniegtā auditorija ir krietni lielāka," vēsta Liepiņa.

JRT mākslinieciskais direktors un filmas režisors Alvis Hermanis apkopo: "Desmit sēriju mākslas filmu "Aģentūra" kopš decembra kopumā redzējuši vismaz 20 000 mūsu uzticamo skatītāju, šeit un visā pasaulē. Nezinu kā Latvijā, bet Eiropā nav dzirdēts ne par vienu teātri, kura jaundarbu šai pandēmijas un karantīnas sezonā būtu redzējis tik liels cilvēku skaits. Par to esam apmierināti. Un, protams, pateicīgi mūsu publikai par uzticību."

Filma skatīta vairāk nekā 60 pasaules valstīs un ārpus Latvijas teritorijas visvairāk Lielbritānijā, Vācijā un Spānijā. Pēc daudzu skatītāju lūguma no marta filmai ir iespējams izvēlēties titrus angļu valodā vai krievu valodā, vai skatīties filmu dublētu krievu valodā. Tekstu krievu valodā tulkoja un ierunāja krievu dzejnieks, žurnālists un tulkotājs Sergejs Timofejevs.

Kā līdz šim daudzsēriju mākslas filmu iespējams iegādāties agentura.jrt.lv un skatīties 50 dienas savā profilā no jebkuras vietas pasaulē latviešu valodā, ar titriem angļu valodā, krievu valodā vai dublētu krievu valodā.

Jau ziņots, ka JRT lēmumu filmēt savu seriālu pieņēma pavasarī, kad pirmo reizi Covid-19 dēļ tika izsludināta ārkārtējā situācija un teātris apmeklētājiem tika slēgti. Filmēšana turpinājās visu vasaru, iesaistot gan JRT trupas aktierus, gan Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas trešā kursa studentus.

Filmas žanrs apvieno psiholoģisku trilleri ar detektīvu, un tās notikumi risinās Rīgā un Latvijā 2020. gada vasarā. Tas ir stāsts par pasauli, kas jau atkal pēkšņi mainās, un par aizkustinošo ticību, ka ar visu uz šis pasaules ir iespējams manipulēt. Sižeta centrā ir reklāmas aģentūra – klasisks birojs, kur profesionalitāte saduras ar apnikumu, romantiku un eksistenciālu apjukumu. Sižeta katalizators ir kāds noslēpumains gadījums, kas padara neskaidru visu, kas līdz šim ir bijis stabils un perspektīvs. Detektīva intriga izvēršas tuvplānu trillerī, kurā nevainīgo laikam tomēr nav.

Filmas 10 sērijas tapušas sadarbojoties ar rakstnieku, scenārija autoru Jāni Joņevu un operatoru-inscenētāju Mārtiņu Graudu. Vasaras laikā notika filmēšana gan JRT pagaidu mājvietā Tabakas fabrikā, gan citviet Rīgā un Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!