Фото: Kristaps Kalns
29. jūlijā Latvijas Nacionālā teātra kolektīvs sanāca kopā, lai svinīgā sapulcē atklātu 103. sezonu un pasniegtu ceļojošās teātra balvas.

Veltas Līnes ceļojošo balvu “Antas Klints gredzenu” par Matildes de la Molas lomu izrādē “Sarkanais un melnais” un Medmāsas Almas lomu izrādē “Persona” saņēma Madara Reijere, tikmēr Elzas Radziņas kulonu par titullomu izrādē “Aukle” saņēma Lāsma Kugrēna. Kārļa Sebra gredzenu par Stendāla un citām lomām izrādē “Sarkanais un melnais” saņēma Voldemārs Šoriņš. Ieviņas un Kārlēna šķiltavas kā labākā jaunā aktrise saņēma Jana Ļisova, kura no šīs sezonas ir teātra štata aktrise.

Par 102. sezonas labāko iestudējumu uz lielās skatuves tika atzīts Šekspīra “Sapnis vasaras naktī”, režisors Elmārs Seņkovs. Pirmizrāde ar publiku notiks 30. septembrī. Tikmēr 102. sezonas labākā izrāde mazajos spēles laukumos – Lindas Rudenes “Riests”, režisors Valters Sīlis. Pirmizrāde LMT Jaunajā zālē notiks 22. septembrī.

“Elektrum” specbalvu par labāko gaismas partitūru saņēma Oskars Pauliņš filmkoncertā “Īstā sālsmaize. Izlase”.

Nodarbinātākie aktieri, kas 102. sezonā piedalījušies visvairāk iestudējumu tapšanā ir Madara Reijere, Romāns Bargais, Raimonds Celms, Juris Hiršs, Kārlis Reijers un Igors Šelegovskis.

Latvijas Nacionālajā teātrī septembrī plānotas vairākas pirmizrādes.

Lielajā zālē 16. septembrī notiks Frīdriha Šillera jaunības traģēdijas “Ferdinands un Luīze” pirmizrāde, režisore Dita Lūriņa. 22. septembrī sekos Garsona Kanina melodramatiskā komēdija “Dzimusi vakardien”, režisore Ināra Slucka, bet 30. septembrī skatītāju uzmanībai tiks nodota Viljama Šekspīra maģiskā komēdija “Sapnis vasaras naktī”, režisors Elmārs Seņkovs.

Aktieru zālē notiks divas pirmizrādes: 10. septembrī – Harolda Pintera drāma “Nodevība”, režisore Ināra Slucka, bet 23. septembrī Edmunda Freiberga režijā sekos Stendāla romantiskā drāma “Sarkanais un melnais”.

Pirmizrādes plānotas arī LMT Jaunajā zālē, kur 14. septembrī skatītāji varēs baudīt Kreiga Vernera psiholoģisko trilleri pēc Patrīcijas Haismitas romāna motīviem “Svešinieki vilcienā” Vladislava Nastavševa režijā. 22. septembrī sekos Lindas Rudenes jokumentālā izrāde “Riests”, režisors Valters Sīlis, bet mēneša beigās, 30. septembrī, pirmizrāžu sēriju noslēgs Ingmara Bergmana variācijas par cilvēka tēmu “Persona”, ko režisējis Mārtiņš Gūtmanis kā savu diplomdarbu Latvijas Kultūras akadēmijas režijas kursā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !