5. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvoja "Hamlets", ko iestudējis režisors Viesturs Kairišs.

Jaunākais leģendārās Šekspīra lugas iestudējums ne tikai stāsta par Hamleta mūžīgo cīņu ar sevi un pret sevi, bet arī paver priekškaru jaunam pasaules notikumu kontekstam. Publika "Hamleta" jauno versiju novērtēja ar ilgām stāvovācijām.

Viesturs Kairišs: "Tā ir luga, kuras darbības vieta ir "Dānija". Valsts, kura savus politiskos oponentus joprojām indē kā viduslaikos, un turpat nepilnvērtības kompleksu nomākta viduvējība var kļūt par karali. Valsts, kurā viss ir tikai izlikšanās un "teātra" spēlēšana un lietas netiek sauktas īstajos vārdos. Valsts, kura karo ar savu brāļu tautu mazas teritorijas šķēlītes dēļ – tik mazas, ka tajā pat nepietiek zemes, lai apglabātu visus, kas krituši cīņā par to. Varbūt tāda valsts nemaz neeksistē? Hamlets cenšas izdibināt patiesību zem melu, liekulības un puvuma fasādes. Bet viņš nekad nevar zināt, kur nākamreiz tiks uzklāta inde."
Izrādes "Hamlets" aktieru plejādē atrodama lielākā daļa Čehova teātra trupas – Maksims Busels, Aleksandrs Maļikovs, Jūlija Berngardte, Jekaterina Frolova, Igors Čerņavskis, Rodions Kuzmins, Veronika Plotņikova, Anatolijs Fečins, Jevgeņijs Čerkess, Volodimirs Gorislavecs, Konstantīns Nikuļins, Vladislavs Janušenoks un Dmitrijs Palēs.

Radošo komandu režisora Viestura Kairiša vadībā veido scenogrāfe Ieva Jurjāne, kustību konsultante Kristīne Brīniņa, komponists Timofejs Pastuhovs, gaismu mākslinieks Jevgeņijs Ganzburgs un skatuves teksta autors Romāns Dolžanskis, kurš adaptējis Borisa Pasternaka tulkojumu režisora radošajai iecerei.

5. aprīlī "Hamleta" pirmizrādi apmeklēja daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!