Foto: Publicitātes foto
Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē no 21. marta būs skatāms Teātra dienas koncerts "Nemaz nesmejies!" Paula Timrota režijā.

Politika iedvesmo pilsoņus lieliem darbiem, bet reizēm arī jokiem un parodijām. Tāda ir politiķu darba blakne, raksta iestudējuma veidotāji. Teātra diena ir brīdis, kad pasmaidīt par saviem tautas kalpiem un pašiem par sevi. Koncerta pirmajā daļā būs skats tuvākā un tālākā pagātnē, koncerta otrajā daļā – mākslinieki pievērsīsies šodienai un varbūt pat trāpīs nākotnē.

Režisors Pauls Timrots par jauno iestudējumu saka: "Šajos laikos ir ļoti moderni un progresīvi, ja kāds aizskar tavas jūtas! Tikko tu atrodi, par ko vari būt aizskarts, uzreiz vari mesties čīkstēt un "kancelēt" to, kurš aizskāris. Tā ir ļoti jauka nodarbošanās un ar to var iegūt lērumu uzmanības. Tiesa gan, ne uz ilgu laiku, jo vienmēr atrodas kāds cits, kura jūtas ir vairāk aizskartas, un tad visi pievēršas tam. Ja nu ir radusies vajadzība pēc jūtu aizskaršanas, tad teātris patiesībā ir īstā vieta, jo teātra galvenā misija visos laikos bijusi – aizskart skatītāja jūtas! Te nu mēs esam. Ja nevēlaties būt aizskarti, teātrī varat nemaz nenākt, jo te diezgan droši tieši tas arī notiks. Tikai nesakiet pēcāk, ka mēs jūs nebrīdinājām!"

Radošā komanda: režisors Pauls Timrots, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, komponists Aleksandrs Tomass Matjussons, horeogrāfe Inga Krasovska, video mākslinieks Toms Zeļģis, gaismu māksliniece Krista Erdmane.

Koncertā piedalās: Ieva Aniņa, Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Indra Burkovska, Maija Doveika, Dita Lūriņa, Liene Sebre, Kaspars Aniņš, Mārtiņš Brūveris, Gundars Grasbergs, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kļavinskis, Normunds Laizāns, Juris Lisners, Mārcis Maņjakovs, Voldemārs Šoriņš.

Mūziķi: Zane Heimrāte, Normans Bārbals, Gundars Grasbergs, Aleksandrs Tomass Matjussons, Normunds Zālamans.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!