Foto: Publicitātes foto
Sagaidot Ziemassvētkus un tuvojoties programmas "Meklētāja Roze" koncertiem, aicinām noklausīties tituldziesmu ar Kārļa Skalbes vārdiem un Imanta Kalniņa mūziku, aktrises Ilzes Ķuzules-Skrastiņas un grupas "The Sound Poets" solista Jāņa Aišpura izpildījumā.

Dziesma ir no Rēzijas Kalniņas un viņas draugu veidotās koncertprogrammas, kas jau pērn izskanēja dažādās vietās visā Latvijā. Šogad koncertprogramma atkal papildinās svētku noskaņu, bet tajā izskanējušās dziesmas, kā arī jauni Imanta Kalniņa skaņdarbi tiks izdoti CD ar tādu pašu nosaukumu – "Meklētāja Roze".

Koncertprogramma šajos Ziemassvētkos pirmo reizi izskanēs 13. decembrī Salacgrīvas kultūras namā, bet tam sekos 13 koncerti visā Latvijā.

Koncertprogrammā piedalīsies Rēzija Kalniņa, Jānis Aišpurs, diriģents Ainārs Rubiķis, dziedātāja Ilze Dzenīte, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un čelliste Undīne Balode.

Par koncerta ideju Rēzija Kalniņa saka: "Kārļa Skalbes dzejolis "Ziemassvētku roze" sākas ar vārdiem "Meklētāja ceļš ir galā…". Mēs visi, apzinoties vai nē, meklējam laimi. Katram ir izpratne par to, kas ir laime, bet Ziemassvētku vēsts ir tā, kura ir kā galamērķis un sākums ceļam vienlaikus. Arī mums ir svarīgi tāpat kā Austrumu gudrajiem, sekojot Betlēmes zvaigznei, atrast kūtiņu, kurā guļ bezpalīdzīgs un no cilvēces atkarīgs Dievs, kurš mūsu dēļ ļāva sevi piesit krustā aiz mīlestības pret tiem, kuri krustā piesit mīlestību. Meklētāja ceļš ir sākums. Un tikai tam, kurš klauvē, tiks atvērts; tam, kurš meklē – tam tiks atklāts. Var iet pa "ceļiem" vai "neceļiem", bet galvenais ir meklēt šo Kristus rozi zem sava cilvēcīguma sniega, kurā dvēsele kā līgava gaida savu līgavaini – Pestītāju -, kurš, izlejot savas asinis, mūs katru – ticīgo vai neticīgo – ietver savā mīlestības spārnu vēdā un paceļ no sava ego dubļiem."

"Man Ziemassvētki nozīmē atgriešanos pie sevis, pie tuvajiem, pie Dieva. Tas ir, kā atgriezties mājās, kur tevi gaida. Tā ir iespēja piepildīties vai ļaut, lai tevi piepilda. Sasildīties, lai pēc tam varētu sildīt citus," atklāj aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa, atzīstot – piedalīšanās šajos Ziemassvētku koncertos viņai nozīmē brīnišķīgu un gaišu cilvēku kompāniju, iespēju būt skaistajās Latvijas baznīcās, un iespēju darīt priecīgus citus cilvēkus.

Savukārt grupas "The Sound Poets" līderis Jānis Aišpurs pauž: "Šajā gadsimtā, apstāšanās un ļaušanās brīdim ir kļuvusi par lielu greznību. Laika taupīšana un nerimstoši joņojošais dzīves temps kļuvis par mūsu pasaules galveno izvēli. Bet tā tam nav jābūt! Visam ir savs laiks. Laiks triekties uz priekšu un laiks stāties, ļauties mieram. Laiks runāt un laiks ieklausīties. Klausies, ieklausies un ļaujies!"

Programmas "Meklētāja Roze" koncerti:

13.decembrī plkst. 19.00 Salacgrīvas kultūras namā
14.decembrī plkst. 19.00 Bauskas Svētā gara baznīcā
17.decembrī plkst. 19.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā
18.decembrī plkst. 14.00 Gulbenes ev. lut. baznīcā
18.decembrī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis"
19.decembrī plkst. 19.00 Talsu ev. lut. baznīcā
20.decembrī plkst. 19.00 Dobeles ev. lut. baznīcā
21.decembrī plkst. 19.00 Tukuma Sv. Trīsvienības ev. lut. baznīcā
25.decembrī plkst. 14.00 Ķekavas kultūras namā
25.decembrī plkst. 19.00 Jaunajā Sv Ģertrūdes baznīcā Rīgā
28.decembrī plkst. 19.00 Saldus Sv. Jāņa ev. lut. baznīcā
29.decembrī plkst. 19.00 Krustpils katoļu baznīcā
30.decembrī plkst. 15.00 Baltezera baznīcā
30.decembrī plkst. 19.00 Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcā

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!