Foto: Publicitātes foto
Tuvojoties latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. dzimšanas dienai, Radio "Naba" publisko šajā vasarā tapušos ritmiskās mūzikas ierakstus, kas tiks apkopoti vienā izlasē "Veidenbaums. Vaidi un gaidi." Līdz šim publicētas divas dziesmas no izlases – electro-clash muzikālās apvienības "MMMM" skaņdarbs "Ir labi" un grupas "Hipstokrātija" – "Ziemas aukstais sniegs".

Apvienības "MMMM" dalībnieki saka: "Strādāt ar jau esošu dzeju bija izaicinājums, kas sākās ar dzejas izvēli, un tas šoreiz bija vieglākais. Mums patika pozitīvi skanošie vārdi, un izvirzijām par mērķi tādu noturēt arī skanējumu. Mēs sākām ar ritmu un tomēr kaut ko izmainījām, jo vajadzēja pantiņu un piedziedājumu. Jāpiebilst, ka ir nākuši klāt jauni vārdi. Klausītāji var mēģināt saprast, kuri tie ir."

Savukārt grupas "Hipstokrātija" mūziķi saka: "Piedalīšanās šajā projektā bija izaicinājums. Izvēlēties priecīgāko tekstu no depresīvajiem Eduarda Veidenbauma dzejoļiem jau likās sarežģīti. Ne mazāk sarežģīti bija šo tumšo dzeju pielāgot priecīgam muzikālajam pavadījumam. "Nāve, zārks un kapi" tas viss, kad ārā spīd saule un ir karsti. Mūsu vasaras pacilātais noskaņojums, sintezējot ar Veidenbauma tumšo dzeju, nepārkāpjot projektā noteiktajām žanriskajām robežām, radīja kompozīciju "Ziemas aukstais sniegs"."

Albuma atvēršanas pasākums gaidāms oktobra sākumā, kad tiks svinēta arī Eduarda Veidenbauma dzimšanas diena. Veidenbauma atstātais intelektuālais mantojums – īpaši dzeja – ir pamatā ritmiskās mūzikas izlasei, kuru veido šī brīža aktuālākie un pārliecinošākie alternatīvās un elektroniskās mūzikas pārstāvji, par muzikālo kompozīciju pamatu ņemot Veidenabauma dzeju un citus rakstītos tekstus. Pirmatskaņojumi vairākām kompozīcijām jau bija dzirdami "Radio NABA" ritošajā studijā īpašajā "Baltās nakts" tramvajā.

Albumā būs dzirdamas dzejas ritmiskas interpretācijas, kuras veidojušas muzikālās apvienības: "MMMM", "Martas asinis", "Tehnikums", "Hipstokrātija", "ISMS", "Čipsis un Dullais", Roberts Gobziņš un Westbam (Vācija), "KODEK", "TV Maskava", "Ir OK", "Āres" kopā ar Eviju Vēberi, "Rāva", kā arī mūziķis Jānis Irbe.

Albumu izdod "Naba Music/Melo Records", ciklā, kas veltīts dažādām Latvijas vēsturē un ideju vēsturē spilgtām un nozīmīgām personām. Šajā ciklā līdz šim izdotas: Latvijas neatkarīgās mūzikas oriģināldziesmu izlase ar Aspazijas tekstiem "Pretējības" un instrumentālās mūzikas izlase, kas tapusi iedvesmojoties no Jaņa Rozentāla gleznām "Janis Rozentāls. Bez vārdiem".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!