Foto: Mārtiņš Cīrulis

Latviešu grupa "Prāta vētra" un igauņi "Ewert and the Two Dragons" laiduši klajā kopīgu dziesmu "We Wait for the Light", portālu "Delfi" informē "Prāta vētras" menedžments. Dziesmas autori ir abu grupu līderi Renārs Kaupers un Everts Sundja.

"Ir pagājis vairāk nekā gads kopš Renārs Kaupers un Everts Sundja uz pāris dienām ieslēdzās virtuvē un sāka strādāt pie kādas dziesmas skices. Abiem "virtuves biedriem" pa šo laiku ir pievienojušies vēl septiņi līdzautori un divu grupu sadarbības rezultāts ir brīnišķīga dziesma "We Wait for the Light"," raksta "Prāta vētras menedžments.

Ar grupu "Ewert and the Two Dragons Latvijā nav jāiepazīstina. Igauņu puiši jau pirms vairākiem gadiem ir paspējuši iekarot klausītāju sirdis, vairākas reizes ir uzstājušies Latvijā ar solo koncertiem, kā arī piedalījušies mūzikas festivālos.

Dziesma ir abu grupu dalībnieku kopdarbs. Ieraksta pirmais posms notika Tallinā, vēlāk dziesma ieguva jaunas melodiskas līnijas, bet tad uz vairākiem mēnešiem darbs pie tās apstājās. Palīgā nāca zviedru draugi Povels Olssons un Davids Larsons, kuri iepriekš ir piedalījušies arī dziesmas "Debesis iekrita tevī" aranžēšanā. Tā nu ar triju valstu – Igaunijas, Latvijas un Zviedrijas – spēku ir tapusi dziesma "We Wait for the Light".

Īsi pirms dziesmas izdošanas Everts Sundja un Renārs Kaupers viesojās "Delfi.ee" un sniedza nelielu interviju, ieskicējot dziesmas tapšanas vēsturi.

"Viss sākās ar telefona zvanu," stāsta Kaupers. Viņš zvanījis Evertam un piedāvājis ierakstīt kopīgu dziesmu. Pazīstamais igauņu mūziķi piekritis.

Tad abi mūziķi satikušies, sēdušies pie virtuves galda ar saviem instrumentiem un tapusi jaunā dziesma, "Delfi.ee" atklāj mūziķi.

"Dziesma ir mazliet atšķirīga no tā, ko varētu gaidīt "Ewert and the Two Dragons" fani," sarunā saka Everts Sundja. Viņam piekrīt Renārs Kaupers, ka šī dziesma arī "Prāta vētrai" ir ar jaunu skanējumu, kas viņaprāt ir lieliski. Šādas sadarbības rada jaunas, vēl nebijušas lietas.

Sundja augstu novērtē draudzību ar Kauperu un, radot dziesmu, kopīgi pavadīts brīnišķīgs laiks. Dziesma ir vasarīga, saulaina un gaiša – bez lieka stresa. "Pozitīva dziesma oktobra sākumam, kas paildzina vasarīgo noskaņu" saka Kaupers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!