Foto: Lauris Vīksne
Gatavojoties komponista Valta Pūces jaunajai Ziemassvētku programmai "Ir spožums kāds tuvāks", kuras pirmatskaņojums notiks 17. decembrī Jelgavā, jaunā un talantīgā dziedātāja un daudzu konkursu laureāte Dārta Stepanova ierakstījusi programmas vēstnesi – dziesmu "Ziemas ainava", kas arī skanēs jaunajā koncertprogrammā, portālu "Delfi" informē mūziķa pārstāve Una Griškevica.

Dārta Stepanova "Ziemas ainava"

$sound_file = "http://www.delfi.lv/temp/audio/06-Ziemas_ainava.mp3"; include "$includes_dir/articleincludes/audioplayer.inc"; ?>

Nule ieskaņotā dziesma ar dzejnieka Pētera Brūvera vārdiem ir jauns Valta Pūces oriģināldarbs, kas tapis 2014. gadā, un tā līdz šim vēl nebija zināms plašākam klausītāju lokam.

"Šajā dziesmā uz mirkli ir apstājies laiks. Ziemas miegā snaudošā daba atdzīvojas ar pirmajām mūzikas taktīm un, šķiet, netveramas lietas kļūst īstas," tā dziesmu tēlaini apraksta Dārta, kuras sadarbība ar komponistu Valtu Pūci ir izveidojusies jau vairāku gadu garumā.

Atgādināsim, ka Dārta Stepanova ir Latvijas Televīzijas rīkotā bērnu un jauniešu vokālā konkursa "Balss pavēlnieks 2016" Grand Prix ieguvēja; viņa ar panākumiem pārstāvējusi Latviju starptautiskos jauno izpildītāju konkursos un ir atvedusi godalgas no konkursiem Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Lielbritānijā un Maltā. Savukārt jau 2019. gadā Dārtu varēs redzēt režisora Andra Gaujas jaunajā pilnmetrāžas spēlfilmā – attiecību trillerī "Nekas mūs neapturēs", kurā viņa atveidos mūzikas producenta Ralfa (Andris Keišs) meitu Alisi.

Ziemassvētku koncertprogrammā "Ir spožums kāds tuvāks", kurā piedalīsies arī dziedātāji Agnese Rakovska un Jānis Aišpurs, koklētāja Laima Jansone un Dailes teātra aktieri, izskanēs gan Valta Pūces pazīstamās dziesmas "Nosalušais sunītis", "Bāreņa lūgšana" u.c., gan viņa aranžētās tradicionālās Ziemassvētku dziesmas "Tur Betlēmē silītē", "Tik klusa un svēta" u.c.

Koncerti "Ir spožums kāds tuvāks" notiks:

17.decembrī plkst.18 Jelgavas Kultūras namā
22.decembrī plkst.20 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā
23.decembrī plkst.18 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis"
25.decembrī plkst.14 Tukuma Sv. Trīsvienības luterāņu baznīcā
25.decembrī plkst.19 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā
26.decembrī plkst.14 Līvānu novada Kultūras centrā
27.decembrī plkst.19 Salaspils Kultūras namā "Rīgava"
28.decembrī plkst.18.30 Gulbenes Kultūras centrā
30.decembrī plkst.19 Baltezera baznīcā

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!