1. aprīlī kinoteātris "Splendid Palace" piedāvā vienas dienas laikā noskatīties ar "Lielā Kristapa" balvu par labāko pašmāju daudzsēriju filmu godalgotā seriāla "Padomju džinsi" visas astoņas sērijas, portālu "Delfi" informē kinoteātra pārstāvji.

Padomju džinsi bez labākās daudzsēriju filmas godalgas saņēma arī Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps 2023" gan par labāko scenāriju (Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova, Valdemars Kalinovskis), gan par labāko aktieri (Kārlis Arnolds Avots). Filma kopumā bija izvirzīta "Lielā Kristapa" balvai pat 12 nominācijās.

""Padomu džinsi" ir lielisks paraugs, kā uzņemt filmu par Padomju Savienību bez didaktikas un smagnējības, bet ar smaidu, ka tā vai citādi mēs un jūs visi esam šo filmas varoņu pēcteči," aicinot filmas astoņas sērijas noskatīties uzreiz, stāsta kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa. ""Padomju džinsi" ir filma par to, ka savu jaunības laiku neizvēlas. Tas ir stāsts par pasauli aiz dzelzs priekškara, kurā dzīvoja mūsu vecāki, vecvecāki un varbūt mazliet arī kāds no jums. Viņi visi agrāk vai vēlāk iemācījās spēlēt ideoloģiskās spēles, kas ļāva dzīvot labāk, bet lika riskēt ar savu karjeru, draugiem, vecākiem, darba biedriem un galu galā ar paša likteni un pat dzīvību."

"Filma atklāj sarežģītus attiecību tīmekļus: gana daudz patiesības par laikmetu, kurā neviens negribētu atgriezties," turpina Āboliņa. "Netrūkst melu, izlikšanās, nodevības, bet ir arī mīlestība, draudzība, joki un smiekli. Astoņsēriju filma paskatās uz mūsu ne tik seno pagātni ar jaunu cilvēku dzīves uztveres pozitīvismu, un agri vai vēlu viņiem radās jautājums, kas varēja izvērsties eksistenciāli svarīgs: kur dabūt "džinsus"? Filma ievelk šajā humora un dramatisma pilnajā stāstā ar profesionālu scenāriju, lieliskiem aktierdarbiem un labu režiju."

Seriālu "Padomju džinsi" jau novērtējuši arī ārzemēs. Daudzsēriju filma bija izvēlēta kā viena no 12 dalībniecēm Eiropas lielākā seriālu festivāla "Series Mania" sekcijā  "International Panorama" un atlasīta Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā "Berlinale Series Market Selection 2024".

"Padomju džinsi" vēsta par galveno varoni Renāru, kuru seriālā atveido Kārlis Arnolds Avots un kurš mīl rokmūziku. Lai nopelnītu, viņš tirgojas ar kontrabandas precēm, bet tad satiek savu mūža mīlestību Tīnu (atveido somu aktrise Āmu Milonofa). Konflikts ar Valsts drošības komiteju (VDK) noved Renāru psihiatriskajā slimnīcā, kur viņš sāk pagrīdes biznesu, ražodams Rietumu džinsu pakaļdarinājumus. Slimnīcas direktors Strautmanis (Andris Keišs) no tā gūst labu peļņu un sola Renāram brīvību. Džinsi kļūst tik populāri Latvijas jauniešu vidū, ka Renārs top par anonīmu pagrīdes leģendu, kuru pa visu republiku meklē VDK. Konflikts starp Renāru un VDK aģentu Māri (atveido Igors Šelegovskis) iziet ārpus džinsu un krimināllietu ietvara – tas kļūst par dzīves filosofiju un ideoloģiju sadursmi. Soli pa solim Renārs kļūst par īstu dumpinieku, džinsi vairs nav rīks brīvības iegūšanai, bet gan protesta veids un augstāks mērķis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!