Foto: Kadrs no seriāla "Padomju džinsi"

Vēl pirms nonākšanas uz televīzijas ekrāniem seriāls "Padomju džinsi" paspējis izpelnīties ievērojamu atzinību gan Latvijas, gan ārvalstu kino festivālos, kā arī šobrīd turpina pulcēt skatītājus kinoteātros visā Latvijā. Tagad ilgi gaidītais seriāls kļūs pieejams vēl plašākai auditorijai, jau 8. aprīlī nonākot Go3 televīzijā.

Go3 oriģinālseriāls pavisam nesen guva vēsturiskus panākumus lielākajā Eiropas seriālu festivālā "Series Mania", kur vairāk nekā 50 pasaules seriālu konkurencē ieguva festivāla skatītāju balvu, savukārt aktieris Kārlis Arnolds Avots saņēma labākā aktiera balvu sekcijā "International Panorama".

"Protams, mazliet ir uztraukums. Balvas ārzemēs - tas viss forši, bet man svarīgākais ir mans skatītājs Latvijā, tāpēc ar nepacietību gaidu, kad seriāls sasniegs arvien vairāk māju!" atzīst aktieris Kārlis Arnolds Avots.

Seriāls ieguvis arī 12 nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" nominācijas un trīs "Lielā Kristapa" balvas, kā arī izvēlēts Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā "Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024".

Seriāls "Padomju džinsi" ir traģikomisks stāsts par brīvdomātājiem un konformistiem, par attiecībām un izvēlēm, par robežu un pasaules atvēršanos. Un par biksēm, kas izmainīja pasauli! Septiņdesmito gadu izskaņā – laikā, kad visā PSRS ir izvērsta pati sīvākā propaganda pret rietumu kultūru, – kādā Latvijas psihiatriskajā slimnīcā kvēls rokmūzikas fans ir izveidojis veiksmīgu pagrīdes džinsu ražotni.

Arī seriāla idejas autors Staņislavs Tokalovs uzsver to, ka arī pēc starptautiskas atzinības televīzijas pirmizrāde rada satraukumu: "Daudzu autoru un, protams, arī mans sapnis ir, lai manu darbu redz, cik vien daudz cilvēku iespējams. Neskatoties uz to, ka "Padomju džinsi" tika izrādīti kinoteātros, televīzijā to redzēs vēl plašāks cilvēku loks. Skatītāju emocijas, viedokļi, līdzpārdzīvojums, komentāri un arī kritika ir tas, ko mēs ļoti gaidām."

Seriāla galvenās lomas atveido Kārlis Arnolds Avots, Āmu Milnofa (Aamu Milonoff) un Igors Šelegovskis, savukārt citus ne mazāk spilgtus personāžus iedzīvina Andris Keišs, Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Ivars Krasts, Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs, Jānis Jarāns, Nikolajs Šestaks, Valentīns Novopoļskis, Gatis Gāga, Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Matīss Ozols, Jānis Skutelis, Jurijs Djakonovs, Baiba Broka un citi.

Seriāla idejas autors ir Staņislavs Tokalovs, scenārija autori Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova, Valdemārs Kalinovskis (Waldemar Kalinowski), bet režisori – Staņislavs Tokalovs un Juris Kursietis. Seriālu producē Aija Bērziņa, studija "Tasse Film".

Pirmā "Padomju džinsi" epizode jau no 8. aprīļa būs pieejama Go3 televīzijā, savukārt kanālā TV3 seriāls būs skatāms šī gada rudenī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!