Laikmetīgā teātra programmas "forte forte" ietvaros, kas ir daļa no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas, notiek latviešu režisoram Alvim Hermanim veltīta nedēļa. Tās laikā iespējams noskatīties arī režisora Ginta Grūbes dokumentālo filmu "Vairāk nekā dzīve" kinoteātrī "Splendid Palace".


"Vairāk nekā dzīve" ir dokumentāla liecība par teātra režisora Alvja Hermaņa darba metodi, iestudējot izrādes Latvijā un Vācijā. Tas ir stāsts par Jaunā Rīgas teātra, Minhenes Kamerteātra un Ķelnes teātra izrāžu varoņiem aktieru izpildījumā un viņu prototipiem dzīvē.

Filma ļauj ielūkoties Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, meklēt atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantāka par tās transformāciju teātrī, un uzzināt, kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes. Filma seko Alvja Hermaņa izrāžu "Vectēvs", "Ķelnes afēra" un "Senču asiņu balss" tapšanai.

Filmas režisors un scenārija autors ir Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, montāža Armands Začs, producente Inese Boka-Grūbe, filma veidota studijā "Mistrus Media".

"Ņemot izrādei par iemeslu visgarlaicīgākā un pelēkākā cilvēka dzīvesstāstu, no tā var uztaisīt ļoti brīnišķīgu drāmu. Īstenībā cilvēka dzīvi var izstāstīt ar trim epizodēm. Katra cilvēka stāsts, ja to paņem, kondensē un uzliek uz skatuves, būs skumjš, jo tur veidojas sakars ar kaut kādām kosmiskām skumjām," saka Alvis Hermanis filmā "Vairāk nekā dzīve".

"Mēs sākām veidot filmu brīdī, kad Alvis Hermanis paziņoja, ka klasiskā dramaturģija ir novecojusi un ka vienīgā īstā lieta, kur meklēt dramaturģisko materiālu, ir cilvēku dzīvesstāsti. Mums tā bija unikāla iespēja izsekot Alvja Hermaņa izrāžu"Vectēvs" un "Ķelnes stāsti" tapšanai un pieredzēt režisora izvēli šo metodi beigt, atgriežoties pie klasiskās dramaturģijas.

Alvis Hermanis viennozīmīgi ir viens no tiem pasaules mēroga cilvēkiem, pēc kura atpazīst Rīgu un man ir prieks, ka filmu rādām nedēļā, kad Rīgā būs iespējas noskatīties Alvja Hermaņa veidotās izrādes Vācijā un Austrijā," stāsta filmas režisors Gints Grūbe.

Filmas pirmizrāde notiks 28. janvārī plkst. 19 kinotēatrī "Splendid Palace" un kinoteātra repertuārā filma tiks iekļauta no 29. janvāra. Biļetes uz filmas pirmizrādi, kā arī turpmākajiem seansiem iespējams iegādāties kinoteātra "Splendid Palace" kasē un "Biļešu serviss" kasēs, kā arī internetā.

Atsevišķus filmas varoņus varēs satikt 31. janvārī un 1. februārī, kad Latvijas Jaunā teātra institūts programmas ietvaros aicinājis interesentus uz sarunām par Hermaņa teātri Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē.

Filmas veidošanu atbalstīja Nacionālais kino centrs, "MEDIA", KKF, Rīgas Dome un nodibinājums "Rīga 2014". Filmas demonstrēšana norit sadarbībā ar SIA "Rīgas Nami".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!